1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

17 października – poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika
18 października – wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty
20 października – czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
22 października – sobota –
wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

 1. Dzisiaj 16 października, już po raz 22. w Polsce obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Dzisiaj przypada 44 rocz. wyboru papieża św. Jana Pawła II na stolice piotrową. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach odbywają się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Nasi ministranci zbierają ofiary przed kościołem do puszek, zachęcamy aby wesprzeć tą dobrą inicjatywę. Po każdej Mszy św. odmawiamy dzisiaj litanię do św. Jana Pawła II.

 2. We wtorek obchodzi swoje imieniny ks. Łukasz Owsianko, kierownik Oratorium, opiekun ministrantów, bierzmowanych. Zapraszamy na Mszę św. imieninową wieczorem, przez modlitwę złożymy mu najlepsze życzenia. Święty Łukasz jest również patronem Służby Zdrowia, dlatego tego dnia będziemy modlić się również za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich zaangażowanych w pomoc człowiekowi.

 3. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. wieczornej. Natomiast przed Mszą św. o godz. 17.30 różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W środę 19 października zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina. Zapraszamy.

 4. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok oraz Wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

 5. Jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się drugie Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Będzie Msza św. i wręczymy Dzienniczki dla dzieci.

 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023. Jest również krótki życiorys naszego nowego świętego Artemidesa Zatti, zachęcamy do modlitwy przez jego wstawiennictwo. Jest również nowy Biuletyn Parafialny.

 7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Bogdan Piotrowski,
  lat 67, ul. Gen F. Nila
  Zofia Konarska, lat 67, ul 1 Maja
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Podziel się z innymi