1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

13 października – czwartek – uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, głównego patrona diecezji łowickiej
14 października – piątek – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Łowiczu15 października – sobota – wspomnienie św. Teresy z Avili, dziewicy i doktora K-ła

 1. Od wczoraj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jacka Krzemienia kapelana Wspólnoty katolickiej „Chleb Życia” oraz ks. Krzysztofa Mazura. Wspólnota ChŻ prowadzi domy dla bezdomnych na terenie całej Polski, mieszkają tam również matki z dziećmi, ofiaruje też stypendia dla dzieci potrzebujących i niepełnosprawnych. Ks. Jacek głosi Słowo Boże i z ks. Krzysztofem zbierają ofiary na Działalność Wspólnoty „Chleb Życia”.

 2. W sobotę, 15 października rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

 3. W miesiącu październiku codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec przed wystawionym Najświętszym sakramentem.

 4. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok oraz Wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

 5. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych i dzieci na drugie już spotkanie przed I Komunią świętą w przyszłym roku. Za tydzień 16.10. w niedzielę na godz. 16.00. Będzie Msza św. i wręczymy Dzienniczki dla dzieci.

 6. Za tydzień 16 października, po raz 22. w Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Już tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach odbywają się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

 7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nowe kalendarze salezjańskie kieszonkowe i ścienne na rok 2023, Gość Extra nt Miłosierdzia Bożego i wziąć nowy Biuletyn Parafialny.

 8. Dzisiaj w Rzymie przeżywamy uroczystość kanonizacji naszego brata zakonnego, salezjanina Artemidesa Zatti, który służył ubogim i potrzebującym. Żył w latach 1880 – 1951 w Argentynie. Prowadził aptekę, odwiedzał chorych, rozbudował szpital, posługiwał z radością i bardzo ochoczo. Przy wyjściu z kościoła są foldery informujące o jego życiu i książeczki w sklepiku o jego działalności.

 9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Marek Mikołajczuk,
  lat 64, ul. Gen F. Nila
  Mirosława Ilinicz
  , lat 65 ; Grzegorz Pintara, lat 79, ul. Spółdzielcza

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Podziel się z innymi