1. Wspomnienia liturgiczne i spotkania modlitewne w tym tygodniu:

Jutro w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 modlitwa wstawiennicza.

Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, aby otrzymać łaski od Boga. Po Mszy św. pierwsze spotkanie biblijne Lectio Divina, o godz. 19.00.

8 września – czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 1. W przyszłą niedzielę 11 września zapraszamy dzieci z klas 1 szkoły podstawowej. Na Mszy św. o godz. 10.30, zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo z racji rozpoczęcia nauki w szkole.

 1. Kancelaria parafialna będzie już czynna od wtorku do piątku w godziny od 16.00 do 17.30. oraz w każdą niedzielę po Mszy św.

 1. W przyszłym roku w naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej około 130 dzieci. Przewidujemy 4 grupy w dniach 6 maja i 20 maja. W pierwszym terminie o godz. 10.00 – kl. 3A ze Szkoły nr 3 i dzieci ze Szkoły nr 1, godz. 12.00 – kl. 3B. Natomiast 20 maja godz. 10.00 – kl. 3C i 3E, godz. 12.00 – kl. 3D, ze Szkoły nr 3.
  Zapisy dzieci
  ze Szkoły nr 3, u p. katechetki Hanny Łowickiej, ze Szkoły nr 1, w Kancelarii parafialnej.

 1. Na początku kwietnia rozpoczęliśmy zbierać ofiary pieniężne oraz inne potrzebne środki dla dzieci z domów dziecka z Ukrainy, które przebywają w ośrodku Ossa. Do końca sierpnia w sumie zebraliśmy 9.010 zł, za które nabyliśmy najbardziej potrzebne rzeczy dla dzieci. Pragnę serdecznie podziękować za ofiarność wszystkim, którzy włączyli się w tą pomoc, a szczególnie p. Andrzejowi Góreckiemu, Tomaszowi Kiełbasa i Firmie Emka.

 1. Animatorzy naszego Oratorium ponownie zapraszają do niedzielnej kawiarenki pod wiatą po mszach św. o godz. 9.00 i 10.30. Serwują w niej kawę z ekspresu, herbatę, ciasto własnego wyrobu, a także watę cukrową. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wyjazdy. Serdecznie zachęcamy, by skorzystać z ich zaproszenia.

 1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Zaproszenia na ślub, chrzest oraz inne pamiątki religijne. Nadal można nabyć tegoroczne koszulki pielgrzymkowe i nowy Biuletyn.

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
  Włodzimierz Marczak,
  lat 75, ul. Girarda

Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Podziel się z innymi