1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

8 sierpnia – poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
9 sierpnia – wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
10 sierpnia – środa – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
11 sierpnia – czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

W poniedziałek, 15 sierpnia rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

  1. We wtorek i środę zbieraliśmy zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny przy „Zielonym Domku”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą Akcję. Przychody z tego sprzętu pozwolą na wsparcie Polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach Afryki i na wschodzie.

  1. W minioną sobotę, 6 sierpnia, wyruszyła 27 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza salezjańska grupa pomarańczowa zanosi w modlitwie i pielgrzymim trudzie, do Królowej Polski całą naszą wspólnotę parafialną. Zebrane intencje modlitewne polecają w czasie pielgrzymowania oraz na Jasnej Górze. Pielgrzymi serdecznie dziękują za złożone tydzień temu ofiary na rzecz pielgrzymki (850 zł).

  1. Animatorzy naszego Oratorium ponownie zapraszają do niedzielnej kawiarenki pod wiatą po mszach św. o godz. 9.00 i 10.30. Serwują w niej kawę z ekspresu, herbatę, ciasto własnego wyrobu, a także watę cukrową. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wakacyjne wyjazdy. Serdecznie zachęcamy, by skorzystać z ich zaproszenia.

  1. W poniedziałek do naszej wspólnoty zakonnej przybył ks. Kazimierz Rzymowski SDB, aby pomagać w duszpasterstwie parafialnym. Ks. Kazimierz posługiwał jako proboszcz w wielu naszych parafiach salezjańskich – Sokołów Podlaski, Kutno, Olsztyn i inne. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, dobrej i owocnej pracy w naszej wspólnocie parafialnej oraz wszelkiej życzliwości.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, nową prasę oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Krystyna Derewicz, lat 58, ul. Spółdzielcza

Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Podziel się z innymi