1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

1 sierpnia – poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła. Modlitwa wstawiennicza po Mszy św. o godz. 18.00.

2 sierpnia – wtorek – wspomnienie bł. Augusta Czartoryskiego SDB, kapłana

4 sierpnia – czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana-proboszcza

6 sierpnia – sobota – święto Przemienienia Pańskiego

  1. Tydzień temu błogosławiliśmy kierowców i pojazdy, zbieraliśmy ofiary w ramach Akcji św. Krzysztofa. Jako parafia przekazaliśmy 800 zł na środki lokomocji dla najbardziej potrzebujących misjonarzy. Serdecznie dziękujemy za ofiary pieniężne.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy św. będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. W piątek przed południem niektórzy z księży odwiedzą chorych z Komunią św. Na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za zmarłych polecanych w Wypominkach. W I sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00.

  1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce od 1 do 2 sierpnia, od godz. 16.00 do godz. 19.00, przy „Zielonym Domku”. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach Afryki i na wschodzie.

  1. Już w najbliższy sobotę, 6 sierpnia, wyrusza 27 Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Nasza salezjańska Grupa Pomarańczowa pragnie zanieść w modlitwie i pielgrzymim trudzie, przed Oblicze  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski całą naszą wspólnotę parafialną. Przy wyjściu z kościoła można złożyć osobiste intencje modlitewne, które salezjańska pomarańcza będzie podejmować w trakcie pielgrzymowania oraz we Mszy św. na Jasnej Górze. Intencje będzie można składać jeszcze do piątku w zakrystii. Można również wesprzeć pielgrzymów swoją ofiarą, a nade wszystko modlitwą, za które z góry serdecznie dziękujemy.

     

  2. Zapraszamy na wspólną Dziękczynną Pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd w najbliższą sobotę 6 sierpnia autokarem z parkingu przy kościele, o godz. 6.00 rano. Zapisy i informacje w kiosku parafialnym u p. Mieczysławy (nr tel. 689 173 554).

  3. W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego zapraszamy do udziału w miejskich obchodach 78. rocznicy Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się tradycyjnie o godz. 17.00 przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej u zbiegu ulic 1 Maja i Limanowskiego. Następnie, o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Zwieńczeniem uroczystości będzie widowisko muzyczno – poetyckie Włodka Pawlika pt. „Baczyński 100” ,w Centrum Kultury o godz. 19.30. Utwory muzyczne wykonają Natalia Wilk i Marek Bałata, a wiersze recytować będą Grażyna Barszczewska i Jerzy Schejbal. Zapraszamy!

  4. Animatorzy naszego Oratorium ponownie zapraszają do niedzielnej kawiarenki pod wiatą po mszach św. o godz. 9.00 i 10.30. Serwują w niej kawę z ekspresu, herbatę, ciasto własnego wyrobu, a także watę cukrową. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wakacyjne wyjazdy. Serdecznie zachęcamy, by skorzystać z ich zaproszenia.

  5. Wczoraj do naszej wspólnoty zakonnej przybył ks. dr Andrzej Tańcula SDB, aby pomagać nam w duszpasterstwie parafialnym. Ks. Andrzej 10 lat posługiwał u ss. Elżbietanek w Zalesiu jako kapelan. Skończył studia z zakresu muzykologii i służy swoim darem grając na organach. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, dobrej i owocnej pracy w naszej wspólnocie parafialnej oraz wszelkiej życzliwości.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:

Aniela Izydorek, lat 71, ul. Skrowaczewskiego.

Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Podziel się z innymi