1. Jezus w dzisiejszej Ewangelii uczy nas modlitwy. O co chodzi w tej relacji do Boga i naszej modlitwie? Można zwrócić się do kogoś z miłością. To samo słowo można także powiedzieć bez miłości, a nawet z pretensją. Bogu chodzi o to, abyśmy zwracali się do Niego z wiarą, nadzieją i miłością. Bóg chce, abyśmy otworzyli nasze serca na Jego serce.

Jeszcze dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych.

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  25 lipca – poniedziałek –
  święto św. Jakuba, apostoła, również wsp. św. Krzysztofa
  26 lipca – wtorek – wspomnienie
  św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny
  29 lipca – piątek – wspomnienie
  św. Marty, Marii i Łazarza
 1. Dzisiaj 24 lipca za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych modlimy się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich. Błogosławimy kierowców i ich pojazdy, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy pojazdy oraz modlimy się w intencji kierowców.

 1. Animatorzy naszego Oratorium ponownie zapraszają do niedzielnej kawiarenki pod wiatą po mszach św. o godz. 9.00 i 10.30. Serwują w niej kawę z ekspresu, herbatę, ciasto własnego wyrobu, a od dziś również popcorn i watę cukrową. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wakacyjne wyjazdy. Serdecznie zachęcamy, by skorzystać z ich zaproszenia.

 1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu, od 1 do 2 sierpnia, od godz. 16.00 do godz. 19.00, przy „Zielonym Domku”. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach Afryki i na wschodzie.

 1. W sobotę 6 sierpnia wyruszy z Łowicza 27 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi rozważają hasło: SŁUCHAJ I WIERZ. Zapisy rozpoczęły się już od 1 czerwca i trwać będą do 30 lipca 2022 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej pielgrzymki i w profilach społecznościowych pielgrzymki: www.lppm.pl.

 1. W czasie wakacyjnym nastąpiły pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii.

W lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00. Kancelaria parafialna w tygodniu czynna jest we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30, w niedzielę po Mszy św.
Kiosk parafialny jest czynny tylko w sobotę i niedzielę.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Barbara Kuran, lat 66, ul. 1 Maja
Stanisław Wojtczak, lat 92, ul. Kapt. Pałaca

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi