1. Przeżywamy dzisiaj XII niedzielę zwykłą, oktawę Bożego Ciała i nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na procesję eucharystyczną codziennie w czasie nabożeństwa czerwcowego.

  1. W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po okresie pandemii wyruszyliśmy uroczystą procesją do czterech ołtarzy na terenie naszej parafii. Dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii i prosiliśmy o błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszej parafii. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy, orszaku procesyjnego, za udział ministrantom, bielankom do sypania kwiatków, dzieciom rocznicowym i ich rodzicom, grupom i wspólnotom: Siloe, Domowemu Kościołowi, SSW, Policji i Straży Miejskiej za bezpieczeństwo na drogach oraz strażakom z OSP z Nowych Kozłowic.

  1. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

21 czerwca – wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
23 czerwca – czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków
24 czerwca – piątek – Uroczystość Najświętszego Serce Pana Jezusa (w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne)
Po Mszy św. wieczornej oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych
24 czerwca – piątek godz. 8.00 – Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego
25 czerwca – sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi

  1. Salezjanie Współpracownicy zapraszają w najbliższą sobotę 25 czerwca wszystkie grupy parafialne z rodzinami, parafian oraz rodziny z Ukrainy na wspólne świętowanie z okazji 20-lecia Wspólnoty SSW. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. na placu Oratorium parafii o godz. 16.30. Po Mszy św. odbędzie się wspólna biesiada przy muzyce i grillu.

  1. W przyszłą niedzielę 26 czerwca pożegnamy ks. Jarosława Jastrzębskiego na Mszy św. o godz. 10.30. Ks. Jarosław zmienia placówkę duszpasterską.
  1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz zapoznajemy się z treścią orędzia Serca Jezusowego.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, jest wydanie specjalne GN na temat Eucharystii – Wielki Cud, nowy nr „Miłujcie się”, pamiątki religijne oraz Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Jerzy Mikoda, lat 67, ul. Piękna
Bogumił Popiel, lat 72, ul. Skrowaczewskiego
Grażyna Dudzińska, lat 66, ul. I. Zielińskiej
Janusz Mroczkowski, lat 86, ul. Miodowa

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi