1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – jedno z najważniejszych liturgicznych uroczystości obchodzonych ku czci Trójcy Świętej: Boga Ojca, Syna – Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. Przypada na niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego.

  1. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na drugą w tym roku Drogę Światła po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Na 14 stacjach Drogi spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, rozważając jego Zwycięstwo nad grzechem, śmiercią i Szatanem. Starajmy się, aby Zmartwychwstały Pan był zawsze obecny w naszym życiu codziennym. Obrazy Drogi Światła są zawieszone pod stacjami Drogi Krzyżowej.

  1. 16 czerwca – czwartekuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszej parafii. Procesja przejdzie ulicami: Salezjańską, I. Zielińskiej, Kap. Pałaca, Kacperską, Fieldorfa-Nila, I. Zielińskiej i Salezjańską. Zapraszamy do przygotowania ołtarzy, orszaku procesyjnego, do udziału ministrantów, bielanki do sypania kwiatków, dzieci rocznicowe, grupy i wspólnoty parafialne oraz strażaków z OSP Nowe Kozłowice.

Dzieci rocznicowe z I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek na próbę o godz. 19.00 i na spowiedź we wtorek godz. 17.00 – klasy IV A,B,C,D ze Szkoły nr 3 i w środę godz. 17.00 – klasy IV E,F ze Szkoły nr 3 oraz ze Szkoły nr 1, klasy A i B.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

14 czerwca – wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp. i męczennika

15 czerwcaśrodarozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia

Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej

Również w środę zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina

17 czerwca – piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz zapoznajemy się z treścią orędzia Serca Jezusowego.

  1. W zeszłą niedzielę na naszym boisku oratoryjnym odbył się Festyn rodzinny zwany „Świętem Młodości”, w którym wzięło udział około 500 osób. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w jego organizacji, poprzez własną pomoc lub dar materialny.

  1. Wczoraj Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS Żyrardów zorganizowała XXVII Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Rywalizowało 465 zawodników w trzech dyscyplinach: piłka nożna, piłka siatkowa i tenis stołowy. Na ręce Pana Prezesa Michała Ciecharowskiego serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom. Równie ciepło dziękujemy osobom  wspierającym to wydarzenie, szczególnie Panu Prezydentowi Lucjanowi Krzysztofowi Chrzanowskiemu, Panu Staroście Krzysztofowi Dziwiszowi oraz Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Wiskitki Rafałowi Miturze.  

  2. Za tydzień 19 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.

  3. Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza mieszkańców w sobotę 25 czerwca 2022 r. do skorzystania z bezpłatnych badań w ramach realizowanego przez nasze Miasto programu profilaktyki chorób układu krążenia pn. „Czas dla Serca”. W godzinach 8.00-11.00 w Parku Seniora w Żyrardowie będą wykonywane bezpłatnie dla mieszkańców Miasta badania, m.in. ciśnienie krwi, poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz udzielane porady prozdrowotne. Przed badaniem krwi należy być na czczo.

  4. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, jest wydanie specjalne GN na temat Eucharystii – Wielki Cud, pamiątki religijne oraz Biuletyn Parafialny.

Podziel się z innymi