1. Dzisiaj w niedzielę 22 maja obchodzimy uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych, patronki naszego Zgromadzenia.

W dniu dzisiejszym zapraszamy jeszcze na Droga Światła po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Jest to nabożeństwo okresu wielkanocnego. Powstało we Włoszech w 1988 roku w naszej rodzinie salezjańskiej. Na 14 stacjach Drogi spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, rozważając jego Zwycięstwo nad grzechem, śmiercią i Szatanem.

W ramach tego nabożeństwa Drogi Światła o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

24 maja – wtorek – Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych,

26 maja – czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Również w czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

28 maja – sobota – przypada 41. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.

W piątek rozpoczniemy nowennę do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  1. Wczoraj IV i V grupa naszych dzieci przyjęła po raz pierwszy Komunię świętą. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych oraz ich najbliższych w tym Białym Tygodniu Spotkań z Jezusem Eucharystycznym.

  2. W niedzielę za dwa tygodnie, 5 czerwca odbędzie się doroczny Festyn „Święto Młodości”, który rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 10.30. Bezpośrednio po niej zaczną się zabawy, prowadzone przez animatorów Oratorium oraz inne atrakcje.  Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania. Wszystkich zaś chętnych parafian, jako salezjanie, zapraszamy do zaangażowania się w różnoraką pomoc, aby organizowany Festyn stał się okazją do wspólnego działania, radości i jedności. Chęć pomocy oraz własne nowe pomysły prosimy zgłaszać do ks. Łukasza.

  1. Nadal Drodzy parafianie, składacie ofiary dla potrzebujących z Ukrainy. Wspieramy z tych ofiar dzieci z domów dziecka z Ukrainy, które przebywają w hotelu Ossa. Zebraliśmy w przeciągu ponad trzech tygodni 2890 zł. Przeznaczymy to na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Składamy Bóg zapłać.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę – Gość Niedzielny, pamiątki religijne oraz Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Teresa Klonowska, lat 88, ul. Nietrzebki
Danuta Szymańska, lat 93, ul. I. Zielińskiej
Edward Maciejewski, lat 70, ul. Nietrzebki
Alina Błaszkiewicz, lat 65, ul. Nietrzebki

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi