1. W dzisiejszą niedzielę powracamy do Wieczernika. Powracamy do wydarzeń, które miały miejsce tuż przed męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa. Jezus, przebywając na ziemi wśród swoich uczniów, pragnie im pozostawić bardzo ważne przykazanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.

  1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. głosił do nas Słowo ks. Michał Słojewski, salezjanin, nasz parafianin, pracujący obecnie w Suwałkach. Ks. Michał od dwóch lat jest odpowiedzialny za Pieszą Pielgrzymkę z Suwałk do Wilna. Razem z młodzieżą chce nas zachęcić do włączenia się w to pielgrzymowanie do Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, czy pielgrzymując drogą czy chociaż duchowo.

  1. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 na modlitwę różańcową odmawianą przez Wspólnotę Żywego Różańca z naszej parafii. Z racji wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Łaskawej i św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, pragniemy modlić się za naszą Ojczyznę, wszystkich rodaków błagając o miłosierdzie i pokój.

  1. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych połączoną z nabożeństwem majowym.

16 maja – poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, Patrona Polski
18 maja – środa
Zapraszamy na kolejne Spotkanie z cyklu Lectio Divina.

  1. Wczoraj III grupa naszych dzieci przyjęła po raz pierwszy Komunię świętą. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych oraz ich najbliższych w tym Białym Tygodniu Spotkań z Jezusem Eucharystycznym.

  1. W przyszłą niedzielę 22 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. W tym też dniu zapraszamy na Droga Światła po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Jest to nabożeństwo w okresie wielkanocnym, choć jeszcze mało znane. Powstało we Włoszech w 1988 roku w naszej rodzinie salezjańskiej. Inspiracją do jej powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła. Na 14 stacjach Drogi spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, rozważając jego Zwycięstwo nad grzechem, śmiercią i Szatanem.

W ramach tego nabożeństwa Drogi Światła o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

  1. Nadal Drodzy parafianie, składacie nam ofiary dla potrzebujących z Ukrainy. Wspieramy z tych ofiar dzieci z domów dziecka z Ukrainy, które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. Zebraliśmy w przeciągu trzech tygodni 2610 zł. Przeznaczymy to na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Składamy Bóg zapłać.

  2. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, wyjazd 21.05. godz. 5.30, koszt 50 zł. Zapisy i informacje w Kiosku Parafialnym.

  3. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę – Gość Niedzielny, upominki pierwszo komunijne, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
Helena Cabaj, lat 82, ul. Nietrzebki
Wiesława Graczyk, lat 71, ul. Skrowaczewskiego
Helena Majewska, lat 87, ul. Piękna

Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi