1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, jednocześnie Niedziela Dobrego Pasterza. W Polsce rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku przeżywany będzie pod hasłem “Posłani w pokoju Chrystusa”. Podczas Eucharystii czytany jest fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10). Winniśmy prosić Boga, aby udzielił młodym osobom daru powołania, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie, by nie zabrakło dobrych pasterzy, którzy będą głosić Słowo Boże, sprawować sakramenty i oddawać życie za owce.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

9 maja – poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
13 maja – piątek – wspomnienie Najświętszej Matki Panny Fatimskiej
14 maja – sobota –
święto św. Macieja, apostoła
15
maja – niedziela – nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, w Kancelarii przyjmujemy prośby i podziękowania

  1. We wtorek, 10 maja o godz. 19.00 odbędzie się Spotkanie kandydatów do Stowarzyszenia Rycerzy Jana Pawła II. Wszystkich zainteresowanych taką służbą w Kościele i pragnących wstąpić w szeregi Rycerzy zapraszamy na Spotkanie.

  1. Za tydzień Słowo Boże na wszystkich Mszach św. będzie głosił ks. Michał Słojewski, salezjanin, nasz parafianin, pracujący obecnie w Suwałkach. Ks. Michał od dwóch lat jest głównym organizatorem Pieszej Pielgrzymki z Suwałk do Wilna. Razem z młodzieżą chce nas zachęcić do włączenia się w to pielgrzymowanie do Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie.

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe wraz z czytanką odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

  2. Wczoraj rozpoczęliśmy I komunie święte dla uczniów klas III. Mamy pięć grup dzieci. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych przyjmujących po raz pierwszy Chrystusa pod postacią chleba do swojego serca.

  3. Nadal Drodzy parafianie, składacie nam ofiary dla potrzebujących z Ukrainy. Wspieramy z tych ofiar dzieci z domów dziecka z Ukrainy, które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. Zebraliśmy w przeciągu trzech tygodni 2350 zł. Przeznaczymy to na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Składamy Bóg zapłać.

  4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, wyjazd 21.05. godz. 5.30, koszt 50 zł. Zapisy i informacje w Kiosku Parafialnym.

  5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę – Gość Niedzielny z płytą ze Słowem Bożym, upominki wielkanocne i pierwszo komunijne, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
Barbara Perzyna, lat 88, ul. Girarda
Jadwiga Hoffmann – Skorupińska, lat 87, Brwinów
Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi