1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, jednocześnie Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcamy szczególnie w tych dniach, ale i zawsze do lektury Słowa Bożego.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, w sposób szczególny dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe wraz z czytanką będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.

  3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

2 maja – poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa, Doktora Kościoła, po Mszy św. wieczornej, modlitwa wstawiennicza
3 maja – wtorek – uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Dodatkowa Msza św. w intencji maturzystów o godz. 16.00.
4 maja – środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków.
Również w środę 4 maja zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina.
5 maja – czwartek – święto św. Dominika Savio, wychowanka św. Jana Bosko
7 maja – sobota – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź o godz. 16.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

  1. W najbliższą sobotę, 7 maja rozpoczniemy I komunie święte dla uczniów klas III. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych przyjmujących po raz pierwszy Chrystusa pod postacią chleba do swojego serca.

  2. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zebraliśmy 2051 zł. Dziękujemy za wsparcie. Ofiarę przekazaliśmy na Caritas Diecezjalną.

  3. Nadal Drodzy parafianie, składacie nam ofiary dla potrzebujących z Ukrainy. Wspieramy z tych ofiar dzieci z domów dziecka z Ukrainy, które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. Zebraliśmy w przeciągu dwóch tygodni 2010 zł. Przeznaczymy to na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Składamy Bóg zapłać.

  4. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki wielkanocne, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Teresa Jaworska, lat 66, ul. Skrowaczewskiego
Adam Antczak, lat 78, ul. Gen. F. Nila
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi