1. Dziś druga niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego. Przez dziewięć dni przygotowywaliśmy się do tego święta, aby jeszcze bardziej zaufać Bogu bogatemu w miłosierdzie. Rozpoczynamy również dzisiaj Tydzień Miłosierdzia w kościele. Niech ten czas jeszcze bardziej przybliży nas do źródła miłości miłosiernej, naszego Boga.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

  1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych.

  1. Jutro, 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Jarosław Jastrzębski SDB, nauczyciel katechezy w szkole, opiekun LS, przygotowujący dzieci do I komunii św. Ks. Jarosław Mszę św. imieninową odprawi w poniedziałek o godz. 18.00. Zapraszamy. Rano natomiast będziemy się modlić również z racji imienin za p. Marka Nietrzebkę – kościelnego.

  1. We wtorek 26 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

  1. W najbliższy piątek 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy. Jest to jednocześnie Dzień Pamięci Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

  2. W sobotę, 30 kwietnia, ostatni dzień miesiąca, wspomnienie i nabożeństwo do św. Jana Bosko. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rodziny Salezjańskiej i dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Żyrardowie.

  3. Nadal Drodzy parafianie, składacie nam ofiary dla potrzebujących z Ukrainy. Wspieramy z tych ofiar dzieci z domów dziecka z Ukrainy, które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. Zebraliśmy w ubiegłym tygodniu 1307 zł. Przeznaczymy to na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

  4. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki wielkanocne, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Andrzej Marczak, lat 83, ul. Girarda
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

Podziel się z innymi