1. Dziś Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy czyli rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Najważniejszym wydarzeniem będzie święte Triduum Paschalne (Męka, Śmierć, Zmartwychwstanie).

  1. TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek:
godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej, Adoracja, spowiedź

Wielki Piątek:
godz. 7.30 Liturgia Godzin (Jutrznia, Godzina czytań, Nowenna do M.B.W. Wiernych)
Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00
Spowiedź godz. 9.00-12.00
godz. 15.00 – Koronka (Nowenna do M. Bożego), Droga Krzyżowa
godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja, spowiedź

Wielka Sobota
godz. 7.30 Liturgia Godzin (Jutrznia, Godzina czytań, Nowenna do M.B.W. Wiernych)
Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00
Spowiedź godz. 9.00-18.00
Poświęcenie pokarmów godz. 9.00 – 18.00 (pod wiatą)
Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 20.00, (Nowenna do M. Bożego)

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja godz. 6.00, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

  1. Od dzisiaj w kruchcie kościoła jest w kropielnicy woda święcona, obok stoi też dystrybutor z wodą święconą. Zostawiamy wybór dla wiernych.

  1. Nadal prowadzimy zbiórkę dla dzieci z domów dziecka z Ukrainy,  które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. Zebraliśmy w minionym tygodniu 950 zł. Przed świętami będziemy chcieli zakupić dla nich potrzebne rzeczy i zawieść. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza do udziału w miejskich obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W środę, 13 kwietnia, o godz. 12.00, w Centrum Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Januszem Matusiakiem i Mariuszem Skrońskim, autorami książki ,,Żyrardowska lista katyńska”. O godz. 17.00, na terenie cmentarza, przy głazie pamiątkowym usytuowanym przed kaplicą cmentarną, Prezydent Miasta Żyrardowa wygłosi okolicznościowe przemówienie i złożone zostaną kwiaty. Następnie, o godz. 18.00, w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej. Serdecznie zapraszamy!

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, kartki świąteczne, paschaliki, Gość Niedzielny z płytą, upominki wielkanocne, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Marcin Rojewski, lat 41, ul. Kapt. Pałaca
Jan Malicki, lat 87, ul. Nietrzebki
Hanna Kacpura, lat 67, ul. Gen. F. Nila
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi