1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu. Na znak bliskości Wielkiego Tygodnia zasłaniamy krzyże, które odsłonimy do adoracji podczas wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej.
  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Głosi ks. Wojciech Szabrański SDB z Ełku. Msze św. od pn. – śr. o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 20.00. W środę sakrament namaszczenie chorych na Mszy św. o godz. 9.00. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., różaniec o godz. 17.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu, w środę od godz. 17.00 i po Mszy św. o godz. 19.00 do 19.45. Spotkanie dla młodzieży szkolnej od pn. – śr. o godz. 10.00, dla dzieci w trzech grupach od godz. 11.00 do 13.20. Program jest rozwieszony w gablotach.

  1. Przyszła niedziela, 10 kwietnia, jest Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Dzieci i młodzież z naszego Oratorium będą rozprowadzali w tym dniu przed kościołem palemki własnoręcznie przygotowane. Zapraszamy parafian do wyboru oratoryjnych palemek, które będą też już dostępne w tym tygodniu popołudniami w Oratorium. A jeśli ktoś posiada bukszpan w ogródku, którym mógłby się podzielić, to ks. Łukasz prosi o kontakt.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

  1. Razem z parafią Matki Bożej Pocieszenia prowadziliśmy zbiórkę dla ok. 700 dzieci z domów dziecka z Ukrainy,  które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. Wczoraj zawieźliśmy trzecią część darów. Dziękuję p. Tomaszowi Kiełbasa za transport i p. Andrzejowi Góreckiemu za zakupienie potrzebnych produktów. Zabraliśmy przez dwa tygodnie 3.750 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. W poniedziałek pożegnaliśmy śp. ks. Stanisława Wójcika. Ks. Stanisław przez 11 lat pracował w naszej parafii, udzielając się w duszpasterstwie chorych, prowadził Żywy Różaniec, Koło Radia Maryja, przychodził z pomocą potrzebującym. Na pogrzebie zebraliśmy kolektę (2.151 zł) na Mszę św. gregoriańską, którą odprawimy w lipcu br. Dziękuję za obecność i modlitwę. Ciało ks. Stanisława przewieziono do jego rodzinnej parafii w Miszewie Murowanym i tam pochowano na cmentarzu. Z naszej parafii uczestniczyło w pogrzebie około 20 osób. Dziękuję za użyczenie autokaru p. Markowi Banasiewiczowi z Nowych Kozłowic.

Po pogrzebie ks. Stanisława przedstawiciele Stowarzyszenia „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy, zbierali ofiary na budowę Hospicjum. Zebrano 3.110 złotych. Pieniądze te będą przeznaczone na ufundowanie pierwszego z 360 żelbetowych pali potrzebnych do konstrukcji fundamentu przyszłego Hospicjum. Ten materialny Dar zawsze będzie mówił o hojności i otwartości wielu Ofiarodawców, ale przede wszystkim będzie przypominał o obecności i wielkim sercu Ks. Stanisława dla Dzieła Hospicyjnego. Z wdzięcznością, Ewa Lenkiewicz – Prezes Zarządu.

W piątek dowiedzieliśmy się o śmierci mamy ks. Henryka Chibowskiego, byłego proboszcza naszej parafii. Pogrzeb śp. Stanisławy odbędzie się czwartek 7 kwietnia o godz. 11.00 w par. Matki Bożej Różańcowej w Łysowie k. Łosic. Będziemy chcieli parafialną delegacją pożegnać zmarłą. Zainteresowanych wyjazdem na pogrzeb proszę o kontakt ze mną (ks. Proboszczem).

  1. Już po raz kolejny odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa dla całego Żyrardowa. Zapraszamy w piątek 8 kwietnia na godz. 19.00. Rozpoczęcie pod kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Żeromskiego). Trasa przebiega ulicami wszystkich żyrardowskich parafii. Zakończenie w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Nie będzie zatem u nas Drogi Krzyżowej o godz. 18.45, inne Drogi Krzyżowe o godz. 15, 17 i 20 będą w naszym kościele.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, kartki świąteczne, paschaliki, Małego Gościa z miesiąca marca, oraz upominki religijne, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Janusz Krawczyk, lat 68, ul. Nietrzebki
Eliasz Sawicki, lat 73, ul. Girarda
Aleksandra Wiśniewska, lat 62, ul. Nietrzebki
Beata Maruszewska, lat 58, ul. Skrowaczewskiego
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi