1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ; godz. 17.00 z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ;
godz. 20.00 z udziałem młodzieży

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.

 1. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, adorację.

 1. Trwamy w nowennie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. 24 marca w czwartek oddamy hołd Wspomożycielce po Mszy św. o godz. 18.00.

 1. W piątek 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Dzień podejmowania Duchowej Adopcji dziecka poczętego, formularze duchowej adopcji będą na stoliku. W tym dniu nie obowiązuje post, można spożywać pokarmy mięsne.

 1. 25 marca mija 30 rocznica powstania naszej diecezji Łowickiej. Ks. bp. Andrzej Dziuba zaprasza w skierowanym do nas Słowie, do dziękczynienia Bogu za ten czas łaski, lata prowadzenia nas przez Bożą Opatrzność. W piątek 25 marca, o godz. 12.00 w Bazylice katedralnej w Łowiczu zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna. Przewodniczyć jej będzie ks. abp. Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, homilię wygłosi abp Wojciech Polak Prymas Polski.

 1. Zapraszamy do śpiewania mężczyzn w naszej Scholii Męskiej. W każdą niedzielę i inne święta Schola uświetnia swoim śpiewem liturgię Mszy św. Serdecznie zapraszamy na próby w każdy czwartek o godz. 19.00 i na chór w niedzielę.

 1. Razem z parafią Matki Bożej Pocieszenia nadal prowadzimy zbiórkę dla ok. 700 dzieci z domów dziecka z Ukrainy,  które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. W najbliższym tygodniu zawieziemy już drugą część darów i zakupimy potrzebne rzeczy za zebrane ofiary od Państwa. Dziękuję za wsparcie, składam serdeczne Bóg zapłać.

 1. Statystyka roku 2021: Sakramenty: Chrzest św. otrzymało 72/63 osoby; do I Komunii Świętej przystąpiło 135/126 osób; do Bierzmowania 51/53 osoby; małżeństwo zawarło 13/5 par., namaszczenie chorych przyjęło 247 osób (Dzień Chorego, Rekolekcje).

W naszej świątyni rozdaliśmy 55/51 tys. Komunii św. Odwiedziliśmy jako kapłani w I Piątki miesiąca 35/37 osób starszych lub chorych w ich domach. Na wieczny spoczynek odprowadziliśmy 182/110 osób.

Na terenie parafii mieszka ok. 4500 rodzin. Według danych meldunkowych liczba mieszkańców/parafian na dzień 31.12.2021 r. wynosiła 10.906/11.133 osoby.

Na kolędzie, wizycie duszpasterskiej, przyjęło nas 1142/849 osoby/rodziny. Na modlitwę w kościele przybyli parafianie z wszystkich naszych ulic. Bardzo dziękujemy za to wsparcie finansowe naszej parafii i wspólnoty zakonnej.

 1. W następną niedzielę 27 marca o godz. 16.45 będzie kolejne Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 1. W sobotę, 2 kwietnia o godz. 14.00 odbędzie się już drugie Spotkanie przed synodalne naszego dekanatu w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Synodem, temat, który podejmiemy: „Parafia: duchowni i świeccy razem w drodze do nieba”.

 1. Z okazji Dnia Świętości Życia, tym razem w sobotę 26 marca po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za małżeństwa i rodziny w intencji: – o Boże błogosławieństwo dla dziecka poczętego i szczęśliwe narodzenie; – o otwarcie się na życie; – o potomstwo dla tych, którzy oczekują na poczęcie dziecka.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, Drogi krzyżowe, Biuletyn Parafialny, o. Pio.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Waldemar Korzeniewski, lat 65, ul. Skrowaczewskiego
Alicja Brzozowska, lat 73, ul. 1 Maja
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi