“Nasza zaś ojczyzna jest w niebie.
Stamtąd też oczekujemy Zbawiciela, Pana, Jezusa Chrystusa, który przemieni nasze marne ciało i upodobni je do swego chwalebnego ciała. Dokona tego mocą zdolną wszystko sobie podporządkować.”
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  godz. 15.00
  z Koronką do Bożego Miłosierdzia ;
  godz. 17.00
  z udziałem dzieci,
  godz. 18.45 dla ogółu wiernych ;
  godz. 20.00 z udziałem młodzieży
  W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.

15 marca – wtorek – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii

19 marca, w sobotę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP wielkiego Opiekuna Jezusa, Maryi i Kościoła. Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

 1. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, adorowanie.
  Po Mszy św. w środę kolejne
  spotkanie biblijne Lectio Divina, o godz. 19.00.

 1. Jeszcze dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, Spotkanie przed komunijne dzieci i rodziców

 1. Zapraszamy do śpiewania mężczyzn w naszej Scholii Męskiej. W każdą niedzielę i inne święta Schola uświetnia swoim śpiewem liturgię Mszy św. Serdecznie zapraszamy na próby w każdy czwartek o godz. 19.00 i na chór w niedzielę.

 1. Razem z parafią Matki Bożej Pocieszenia prowadzimy zbiórkę dla ok. 700 dzieci z domów dziecka z Ukrainy,  które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. W piątek zawieźliśmy już zebrane dary. Były to środki do dezynfekcji toalet, proszki do prania, żele do higieny, szampony,  jak również suchy prowiant – makarony, kasza, ryż, pasztety, konserwy. Dziękuję za wsparcie, składam serdeczne Bóg zapłać, szczególnie p. Januszowi Moskalowi za dowóz tych darów dla potrzebujących. Nadal zapraszamy do przynoszenia takich środków i żywności do Sklepiku lub Kancelarii.

 1. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2022/2023. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej szkoły.

 2. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, Drogi krzyżowe, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Józef Tokarski, lat 87, ul. Skrowaczewskiego ;
Alicja Pryka, lat 82, ul. I. Zielińskiej
Grażyna Bakalarska, lat 67, ul. Kapt. Pałaca

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi