1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  22 lutego – wtorek –
  święto Katedry św. Piotra apostoła
  24 lutego – czwartek – zakończenie nowenny i oddanie hołdu Maryi Wspomożycielce Wiernych po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu przypada „tłusty czwartek”. Za półtora tygodnia Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Post.
  25 luty – piątek – wspomnienie św. Alojzego Versiglia i Kaliksta Caravario pierwszych męczenników salezjańskich
  26 lutego – sobota – po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny do godz. 19.45.

 1. W najbliższy piątek 25 lutego o godz. 19.45 odbędzie się kolejne Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 2. W pierwszą sobotę Wielkiego Postu – 5 marca o godz. 16.00, rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński. Będzie to pierwsze Spotkanie, szczegółowe informacje i prowadzenie tego kursu organizuje ks. Sławomir.
 3. W drugim tygodniu ferii odbyły się półkolonie w naszym Oratorium oraz SALOSie. Razem wzięło w nich udział 95 dzieci i młodzieży. W trakcie wypoczynku uczestnicy mieli wiele atrakcji, w tym wycieczki na obiekty rekreacyjne i sportowe w Rzgowie i Książenicach. Wszyscy mieli też okazję, by się pomodlić i wzrastać w dobrych wartościach. Zdjęcia z tych dni można obejrzeć na FB Oratorium. Dziękujemy Urzędowi Miasta Żyrardów za dofinansowanie tego wypoczynku.
 4. Zapraszamy też wszystkich do wspierania Oratorium. Można to uczynić przekazując 1% podatku oraz wpłacając ofiarę na rozbudowę, poprzez stronę: www.NOWEoratorium.pl. Na co dzień zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do korzystania z oferty Oratorium.
 5. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament oraz w piątek po Mszy św. wieczornej. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, adorowanie.
 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę – Miłujmy się, dewocjonalia, oraz upominki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Tadeusz Brzukowski, lat 62, ul. Piękna
Jan Gliński, lat 79, ul. Skrowaczewskiego
Marianna Cuper, lat 90, Nowe Kozłowice
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi