1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę po Narodzeniu Pańskim obchodzimy, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień szczególnych modlitw za nasze rodziny oraz odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jest to również Święto patronalne Domowego Kościoła.

  1. Trwamy w okresie Bożego Narodzenia, nadal możemy się cieszyć Nowonarodzonym Chrystusem w czasie oktawy, która trwa do 1 stycznia. Jutro 27 grudnia święto św. Jana apostoła i ewangelisty (poświęcenie wina), 28 grudnia święto Młodzianków męczenników.

  1. W tym roku Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku. Szczegóły odnośnie do czasu i formy podamy w Ogłoszeniach parafialnych za tydzień.

  1. W czasie świąt zaśpiewały nasze trzy schole – dziecięca, młodzieżowa i męska, które wprowadzały nas w klimat Narodzenia Pańskiego. Serdecznie im dziękuję, oraz prowadzącym p. Norbertowi i p. Andrzejowi jak również grupie ministrantów za uroczyste liturgie.

  1. Ważny jest również dla nas wystrój naszego kościoła, który zachęca nas do modlitwy. Pragnę serdecznie podziękować również naszym dobrodziejom, którzy ofiarowali nam choinki, p. Janowi Ciołkowi z Holender Baranowskich i p. Januszowi Moskalowi. Wystrój i dekoracje natomiast były dziełem, p. Mieczysławy Kuleszy, Bogumiły Turczyniak, Wiesławy Adamiak, Aleksandry Dziąg, p. Edwarda Karwata i ks. Sławomira. W imieniu nas wszystkich składam im serdeczne Bóg zapłać.

  1. W najbliższy wtorek, 28 grudnia, Wspólnota charyzmatyczna Siloe zaprasza na wspólne Kolędowanie po Mszy św. o godz. 18.00.

  1. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. Wieczorną Mszę świętą poprzedzi nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30.

  1. W sobotę rozpoczynamy Nowy Rok 2022. Jest to Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00, (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Ten dzień jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój i pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz. 18.00.

  1. 6 stycznia 2022 roku pragniemy powrócić do przemarszu Orszaku Trzech Króli ulicami Żyrardowa. Orszak będzie wychodzić z naszej parafii o godz. 10.30., zakończenie w parafii Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy.

  1. Jest kolejny numer Biuletynu naszej Parafii. Na czterech stronach proponujemy refleksję na temat Bożego Narodzenia, Ogłoszenia Parafialne. Zachęcamy do wzięcia ze sobą Biuletynu.

  1. Zapraszamy do kiosku parafialnego po katolicką prasę, komplety kolędowe i inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Jerzy Spaliński, lat 83, ul. Gen. F. Nila
Ewa Słowikowska, lat 78, Nowe Kozłowice
Sabina Zasada, lat 80, z ul. Kapt. Pałaca
Barbara Dębińska – Mroczek, lat 73, ul. Piękna

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzenia świąteczne:

Naszym Drogim Parafianom, z okazji Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa, życzymy przede wszystkim, osobistego, pełnego radości Spotkania z Nowonarodzonym. Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, spełnienia marzeń, zdrowia, pokoju sercu, potrzebnych łask i miłości od przychodzącego Boga w ludzkim ciele.

Podziel się z innymi