1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

30 listopada – wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła Dzień imienin naszego ordynariusza ks. Biskupa Andrzeja Dziuby
3 grudnia – piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
Od poniedziałku 29.11. rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Wkraczamy w ADWENT, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego.

W Adwencie zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Roraty, to adwentowe oczekiwanie wraz z Maryją na narodziny Zbawiciela, okazja, by wsłuchać się jak Maryja w Boże Słowo, aby umacniać naszą przyjaźń z Bogiem i najbliższymi. Po Mszy Roratniej zapraszamy dzieci, młodzież na soczek i ciastko a dorosłych na kawę i ciasteczko. Będziemy przestrzegać wymogów związanych z pandemią i zadbamy aby młodzi zdążyli na naukę, a dorośli do pracy. Zapraszamy.

  1. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina. Kontynuujemy cykl o Józefie egipskim. Najbliższe spotkanie w środę, 1 grudnia o godz. 19.00

  1. Jeszcze w klimacie św. Cecylii gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli Salezjańskich Szkół Muzycznych z Lutomierska. Są uczniowie wraz z ks. Dariuszem Skowronem SDB, zastępcą dyrektora szkoły, który głosi Słowo Boże. Szkoła kształci profesjonalne kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w kościele, jak i podjęcia studiów muzycznych.

  1. We wtorek, ostatni dzień miesiąca listopada, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do naszego Ojca i Nauczyciela ks. Bosko . Serdecznie zapraszamy

  1. Od ss. Bernardynek z Łowicza nabyliśmy opłatki świąteczne na stół wigilijny. Dzisiaj po Mszach św. święcimy opłatki. Będą dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii.

  1. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz migrantów. Zebraliśmy 2 298 zł. Środki te przeznaczyliśmy za pośrednictwem Caritas na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców, będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.

W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej

  1. Jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców. Na Spotkanie zaprasza ks. Jarosław.

  1. W dniu dzisiejszym po raz pierwszy rozprowadzamy Biuletyn Parafii św. Cyryla i Metodego Żyrardowie. Na czterech stronach proponujemy refleksję na temat niedzielnej Ewangelii, podejmujemy temat związany z nowym okresem liturgicznym i zamieszczamy Ogłoszenia Parafialne. Zachęcamy do wzięcia ze sobą Biuletynu, podzielenia się z innymi i zapoznania się z treścią.

  1. Zapraszamy do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Mamy do nabycia nowe kalendarze, pamiątki religijne i świece Caritas.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Bożena Muszyńska, lat 68, ul. I. Zielińskiej
Marianna Goźlińska, lat 76, z ul. Girarda
Wacław Koczyk, lat 69, ul. Spółdzielczej
Krystyna Miroszewska, lat 71, ul. Gen. F. Nila

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi