«Tak, jestem królem.
Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.
Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».
 1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
  22 listopada – poniedziałek –
  wspomnienie św. Cecylii, dziewicy, męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  24 listopada – środa – wspomnienie
  św. Męczenników Andrzeja, prezbitera i Towarzyszy
  25 listopada – czwartek – wspomnienie
  Zmarłych Rodziców Salezjanów

 1. Dziś ostatnia XXXIV niedziela Roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczniemy Adwent I Niedzielą.

 1. W I niedzielę Adwentu i w klimacie św. Cecylii będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Salezjańskich Szkół Muzycznych z Lutomierska. Przyjadą do nas uczniowie wraz z zastępcą ks. dyrektorem szkoły Dariuszem Skowronem SDB, który wygłosi do nas Słowo Boże. Szkoła kształci profesjonalne kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w kościele, jak i podjęcia studiów muzycznych.

 1. W środę, 24 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy Hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Polecajmy Jej nieustannie nasze dziękczynienia i prośby w codziennym życiu.

 1. Nabyliśmy od ss. Bernardynek z Łowicza opłatki świąteczne na stół wigilijny. Za tydzień po Mszach św. poświęcimy opłatki. Będą dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone za pośrednictwem Caritas Polska na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

 1. W najbliższy piątek 26 listopada o godz. 19.45 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców, natomiast w niedzielę 28 listopada od godz. 18.00 dla tych osób, które w zeszłym miesiącu przystąpiły do tego sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

 1. Za tydzień 28 listopada o godz. 16.00 odbędzie się Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców. Na Spotkanie zaprasza ks. Jarosław.

 1. Od jutra 22 listopada do wtorku 23.11., odbędzie się Wizytacja zakonna w naszej wspólnocie Salezjańskiej przeprowadzona przez ks. inspektora Tadeusza Jareckiego z Warszawy. Zapraszamy na jutro wszystkie grupy parafialne, ich przedstawicieli i wszystkich wiernych na uroczystą Eucharystię o godz. 18.00. Po Mszy św. Spotkanie w Oratorium SDB.

 2. Zapraszamy do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Mamy do nabycia nowe kalendarze, pamiątki religijne i świece Caritas.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Ewa Pęsiek, lat 68, ul. Girarda
Marek Paradowski, lat 63, z ul. Nietrzebki
Krystyna Maciągiewicz, lat 75, ul. Skrowaczewskiego
Marian Stępień, lat 68, ul. Skrowaczewskiego

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi