“Wielu bogatych wrzucało wiele. Gdy przyszła pewna uboga wdowa, wrzuciła dwie drobne monety, czyli jeden kwadrans. Wtedy przywołał swoich uczniów i powiedział do nich:
„Zapewniam was: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej od wszystkich, którzy wrzucali do skarbony.
Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało, a ona ze swego ubóstwa wrzuciła wszystko, co miała, całe swoje utrzymanie”.

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
9 listopada – wtorek – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
10 listopada – środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła
11 listopada – czwartek – uroczystość św. Wiktorii, dziewicy, męczennicy – głównej Patronki diecezji Łowickiej (Msze św. godz. 7.00; 9.00; 18.00)
12 listopada – piątek – wspomnienie św. Jozafata , biskupa, męczennika
13 listopada – sobota – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski
W poniedziałek 8 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza.

2. PENITENCJARIA APOSTOLSKA, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza wszystkie dobrodziejstwa duchowe, Odpusty zupełne za wiernych zmarłych na cały listopad 2021 roku (nie tylko na oktawę uroczystości Wszystkich Świętych).

3. W miesiącu listopadzie na modlitwie Różańcowej modlimy się w Wypominkach za naszych zmarłych, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

4. 11. listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości, święto narodowe. W sposób szczególny modlimy się za naszą Ojczyznę i Polaków. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Wieczornica – Spotkanie o charakterze patriotyczno – religijnym na które serdecznie zaprasza Schola Męska. Będą śpiewane pieśni patriotyczne, recytowane wiersze o tej tematyce.

5. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii Misjonarzy – ks. Marka, p. Annę i p. Sanse. Serdecznie wszystkim oni dziękują za modlitwę, ofiary, zakup pamiątek misyjnych i otwartość na ducha misyjnego.

6. W najbliższą sobotę 13 listopada swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Wójcik SDB, opiekun duchowy Koła Żywego Różańca, Przyjaciół Radia Maryja, koordynator nabożeństwa Fatimskiego, moderator kręgu Domowego Kościoła i służący pomocą w duszpasterstwie. Zapraszamy na Mszę św. imieninową w intencji Solenizanta w sobotę o godz. 18.00.

7. Zapraszamy do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Szczególnie polecamy nową pozycję książkową – Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym. Mamy do nabycia nowe kalendarze, pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Janina Urbańska, lat 85, ul. Girarda
Maria Klimkiewicz, lat 68, z ul. Piękna
Jerzy Szustakiewicz, lat 72, ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi