Apostoł Jan powiedział do Jezusa: „Nauczycielu, spotkaliśmy kogoś, kto w Twoje imię wyrzucał demony i zabranialiśmy mu, bo nie chodzi z nami”. Lecz Jezus odrzekł: „Nie zabraniajcie mu! Nikt bowiem, kto czyni cuda w moje imię, nie będzie zaraz mógł źle mówić o Mnie.
Kto nie jest przeciwko nam, jest z nami.

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
27 września – poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
28 września – wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
29 września – środa – święto świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała
30 września – czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła
1 października – piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła
2 października – sobota – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

2. W piątek rozpoczniemy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich na tę modlitwę, codziennie o godz. 17.30. Będziemy odmawiać ją wspólnie, zachęcamy też osobiście do praktykowania tej wspaniałej modlitwy tajemnic Chrystusa.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym, REO, Mszą św. o godz. 18.00. Następnie konferencja.

4. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju przyszłym roku (7,14,21.05.2022 r.). Zapisywanie dzieci kończymy dzisiaj Mszą św. o godz. 16.00.

5. W najbliższy czwartek 30 września po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko. W każdy ostatni dzień miesiąca będziemy się modlić wspólnie przed obrazem naszego Ojca i Nauczyciela młodzieży, jak mówił o nim św. Jan Paweł II. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.
W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

7. Jeszcze dzisiaj do godz. 13.00 udostępniamy pomieszczenie dla Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i mieszkań w bibliotece parafialnej obok Kancelarii. Zapraszamy.

8. Za tydzień, w niedzielę 3 października o godz. 17.00 odbędzie się kolejne Spotkanie dla młodzieży  przygotowującej się już od zeszłego roku do sakramentu bierzmowania. Wraz z młodzieżą zapraszamy rodziców.

9. Dom Samotnej Matki w Łodzi przez ręce Sióstr Apostolinek zwraca się z prośbą o wsparcie w  funkcjonowaniu domu. Potrzeby są duże a dotyczą zarówno matek i dzieci.
Wszystkim, którzy chcieliby dzielić się dobrem, za każdą najmniejszą pomoc z serca dziękujemy. Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w gablotach. Zbiórka w poniedziałek 4 października w godz. 17-18.00 na parkingu przy kościele (przy gablocie).

10. Zapraszamy również do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Mamy do nabycia już nowe kalendarze diecezjalne na przyszły rok, Ewangelię na każdy dzień – rok 2022 i świece woskowe.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Wiesław Marian Steczkowski, lat 76, ul. Girarda
Jadwiga Kępkiewicz, lat 80, z ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi