Potem przyszli do Kafarnaum. W domu zapytał ich: „O czym to rozprawialiście po drodze?”.  Lecz oni milczeli, bo w czasie drogi sprzeczali się ze sobą o to, kto z nich jest największy. Jezus usiadł, przywołał Dwunastu i powiedział im: „Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech będzie ostatni ze wszystkich i sługą wszystkich!”.

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
20 września – poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników Koreańskich: Andrzeja, prezbitera, Pawła, świeckiego apostoła i towarzyszy
21 września – wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
23 września – czwartek – wspomnienie św. o. Pio, prezbitera
W piątek, 24 września oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W sobotę 25 września od godz. 12.00, Zapraszamy na Dzień Życia pod hasłem „Józef Mąż Maryi”. Będzie to Spotkanie Pielgrzymów na Jasną Górę, dzielenie się świadectwami, koncert Scholii, modlitwa i Eucharystia zakończona Adoracją Najświętszego Sakramentu. Spotkanie odbędzie się na terenie naszego Oratorium,
boiska i kościoła, potrwa do godz. 19.30. Szczegóły na plakatach.

3. 26 września, w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym, REO, po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju przyszłym roku (7,14,21.05.2022 r.). Zapisywanie dzieci zakończymy Spotkaniem w przyszłą niedzielę 26 września.

5. Tydzień temu przed kościołem zbierane były ofiary do puszek na KUL. Zebraliśmy 887 zł. Cała suma została przekazana na cele Uniwersytetu w Lublinie.

6. W każdą niedzielę września w naszej parafii udostępniamy pomieszczenie dla Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i mieszkań. Od godz. 8.00 do 13.00, w bibliotece parafialnej obok Kancelarii będzie można spisać się u rachmistrza.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie w Oratorium Święta Radości i Festiwalu. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam to swoją łaską. Dziś jeszcze projekcja filmu pt. “Pilecki” w Centrum Kultury o godz.12.00. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich.

8. Drodzy, te wydarzenia oratoryjne są okazją, by więcej powiedzieć o planach rozbudowy naszego Oratorium. Zapraszamy Was na nową stronę internetową www.noweoratorium.pl, na której można więcej dowiedzieć się o tej inicjatywie i ją wesprzeć. Zachęcamy też, by w modlitwie Bogu polecać tę rozbudowę, o tym projekcie mówić wielu osobom, a nam salezjanom podpowiadać dobre rozwiązania w precyzowaniu ostatecznego projektu. Sukcesywnie będziemy informować, jaki jest postęp całego projektu rozbudowy.

9. Dzisiaj w naszej parafii gościmy p. Krzysztofa Roberta Stanisławskiego, który podzieli się swoim doświadczeniem wiary w ramach Niedzieli Ewangelizacyjnej. Wraz ze swoją rodziną przemierza on drogi Polski i Europy, by mówić o wielkiej miłości Boga. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć książkę pana Krzysztofa pt. „Serce wypełnione Bogiem” (25 zł).

10. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy – 25 września – sobota, godz. 6.00. Zapisy u pani Mieczysławy.

11. Zapraszamy również do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Jest jeszcze specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i s. Marii Róży Czackiej. Mamy również do nabycia już nowe kalendarze diecezjalne na przyszły rok, Ewangelię na każdy dzień – rok 2022 i świece woskowe.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Wiesław Jankowski, lat 82, ul. I. Zielińskiej
Elżbieta Opala, lat 77, z ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi