Wtedy Piotr wziął Go na bok i stanowczo Go upominał. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, skarcił Piotra: „Szatanie, odejdź ode Mnie! Bo nie myślisz po Bożemu, ale po ludzku”. 

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
13 września – poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa, dra Kościoła
14 września – wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
15 września – środa – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Rozpoczęcie nowenny do
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii
18 września – sobota – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, młodzieży, Inspektorii Warszawskiej

2. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju (7,14,21.05.2022 r.). Zapisywanie dzieci chcemy zakończyć Spotkaniem 26 września.

3. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież pragnące śpiewać w naszych parafialnych scholach. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (najstarsze z klasy szóstej) do scholi dziecięcej “Don Bosko” natomiast młodzież od klasy siódmej wzwyż do scholi młodzieżowej “Cantorum”. Zapisy przyjmuje pan Norbert.

4. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.15 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców.

5. Tydzień temu obchodziliśmy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Przed kościołem zbierane były ofiary do puszek. Zebraliśmy 1937 zł. Cała sumę przekazaliśmy dla potrzebujących z Afganistanu.

6. W każdą niedzielę września w naszej parafii udostępniamy pomieszczenie dla Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i mieszkań. Od godz. 8.00 do 13.00, w bibliotece parafialnej obok Kancelarii będzie można spisać się u rachmistrza. Zapraszamy, pamiętajmy, że udział w tym Spisie jest obowiązkowy.

7. W najbliższy piątek rozpocznie się FESTIWAL dla młodzieży, pod hasłem „PATRIOTYZM MŁODYCH w stylu HIP-HOP”. Ponawiamy zaproszenie do udziału w całym Festiwalu lub poszczególnych jego punktach, o których więcej jest na plakatach i w mediach. Szczególnie myślimy tu o wieczornych koncertach i projekcji
filmu pt. „Pilecki” w niedzielę w południe.

8. W sobotę – 18 września, w święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, Oratorium organizuje Święto Radości. Też serdecznie zapraszamy i będziemy wdzięczni za każdą pomoc – i fizyczną w przygotowaniu miejsca na festyn, czy też materialną w przygotowaniu ciast na poczęstunek. Chęć pomocy prosimy zgłaszać do każdego z nas salezjanów oraz do Animatorów Oratorium i trenerów Salos-u.

9. Te wydarzenia zaczęliśmy już polecać Bogu w modlitwie z prośbą o dobry przebieg i owoce. Zapraszamy na kolejną adorację w piątek w tej intencji oraz na jutrznię i godzinę czytań w sobotę o godz. 7.30 po porannej Mszy św. W niedzielę zaś na Mszy św. o godz. 9.00 podziękujemy Bogu za pierwsze owoce tych wydarzeń i poprosimy o Jego błogosławieństwo na czas rozwoju dzieła salezjańskiego w Żyrardowie.

10. W przyszłą niedzielę 19 września będziemy gościć w naszej parafii pana Krzysztofa Roberta Stanisławskiego, który podzieli się swoim doświadczeniem wiary w ramach Niedzieli Ewangelizacyjnej. Wraz ze swoją rodziną przemierza drogi Polski i Europy, by mówić o wielkiej miłości Boga. Założyciel grupy modlitewnej Et Cor Dei skupiającej członków z różnych krajów opowie o osobistym spotkaniu z Panem Bogiem i przemianie życia. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć książkę pana Krzysztofa pt. Serce wypełnione Bogiem (25 zł). 26 września natomiast rozpoczniemy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym, REO, po Mszy św. o godz. 18.00.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy – 25 września – sobota, godz. 6.00. Zapisy u pani Mieczysławy w Kiosku parafialnym.

12. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

13. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po katolicką prasę. Jest nowy specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i s. Marii Róży Czackiej. Mamy również do nabycia już nowe kalendarze diecezjalne na przyszły rok, Ewangelię na każdy dzień – rok 2022 i świece woskowe.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Ewa Maria Badowska, lat 65, ul. Kap. Pałaca
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi