Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić.

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
8 września – środa – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

2. Jutro w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie modlitwa wstawiennicza. Zapraszamy serdecznie.

3. W przyszłą niedzielę 12 września zapraszamy dzieci z klas 1 szkoły podstawowej. Na Mszy św. o godz. 10.30, zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo z racji rozpoczęcia nauki w szkole.

4. Od najbliższego wtorku zapraszamy również rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju (7, 14, 21.05.2022 r.).

5. Kancelaria parafialna będzie już czynna od wtorku do piątku w godziny od 16.00 do 17.30. oraz w każdą niedzielę po Mszy św. Od wtorku rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na nowy rok 2022. Prosimy aby na kartkach napisać intencje, dzień, i ewentualnie godzinę Mszy świętej. Zapraszamy od godziny 16.00, wraz z otwarciem Kancelarii.

6. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież pragnące śpiewać w naszych parafialnych scholach. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (najstarsze z klasy szóstej) do scholi dziecięcej “Don Bosko” natomiast młodzież od klasy siódmej wzwyż do scholi młodzieżowej “Cantorum”. Zapisy przyjmuje pan Norbert.

7. W następną niedzielę 12 września o godz. 17.15 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców.

8. Zapisy na kolejny cykl przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się od 7 do 10 września w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Do zapisywania się zapraszamy młodzież z ósmych klas szkoły podstawowej oraz starszą, która we wcześniejszych latach nie przystąpiła do tego sakramentu.

9. Dzisiaj, w niedzielę 5 września w Kościele w Polsce obchodzony jest „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Zaapelował, aby w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować zbiórkę ofiar na ich rzecz. Przed kościołem dzisiaj będą zbierane te ofiary do puszek.

10. Od dzisiaj i w każdą niedzielę września w naszej parafii udostępniamy pomieszczenie dla Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i mieszkań. Od godz. 8.00 do 13.00, w bibliotece parafialnej obok Kancelarii będzie można spisać się u rachmistrza. Zapraszamy, pamiętajmy, że udział w tym Spisie jest obowiązkowy.

11. Za dwa tygodnie, w sobotę 18 września, w święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, Oratorium tradycyjnie organizuje Święto Radości. Zapraszamy, by ten dzień spędzić razem. Program jest już dostępny w Internecie. Planujemy wiele atrakcji, dlatego będziemy wdzięczni za każdą pomoc – i fizyczną w przygotowaniu miejsca na festyn, czy też materialną w przygotowaniu ciast na poczęstunek. Chęć pomocy prosimy zgłaszać do każdego z nas salezjanów oraz do Animatorów Oratorium i trenerów Salos-u. Również w ten sam weekend za dwa tygodnie odbędzie się FESTIWAL dla młodzieży, pod hasłem „PATRIOTYZM MŁODYCH w stylu HIP-HOP”. Program też już jest dostępny w Internecie. Prosimy o przekazywanie młodzieży naszego zaproszenia do udziału w FESTIWALU. Będą w nim uczestniczyć również osoby z innych miejscowości z Polski. Trzy punkty są szczególne – dwa z nich to koncerty HIP-HOP-owe, a trzeci to projekcja filmu pt. „Pilecki” w niedzielę 19 września o godz. 12.00 w Centrum Kultury. Do jego wspólnego obejrzenia zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny. Jako wspólnota parafialna chcemy te wydarzenia omodlić. Będzie kilka okazji do tego. Pierwsza z nich w najbliższy piątek, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

12. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po katolicką prasę. Jest nowy specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i s. Marii Róży Czackiej. Od czwartku do soboty będziemy w kazaniach przybliżać postać tych dwojga błogosławionych. Mamy również do nabycia już nowe kalendarze diecezjalne na przyszły rok.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Donat Jankiewicz, lat 79, ul. Gen. F. Nila
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi