1. XVI niedziela zwykła. W życiu ludzkim i w przyrodzie występują ustawiczne zmiany, których człowiek nie może nie uwzględniać. Jest czas trudu i odprężenia, czas pracy i odpoczynku. Bóg nakazuje zarówno pracę, jak i odpoczynek. Przeplatanie się jednego i drugiego, odnalezienie i zachowanie właściwych proporcji między nimi stanowi warunek pełnego bycia i rozwoju człowieka. Dlatego Jezus dobry pasterz powiedział do
apostołów w dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
22 lipca – czwartek – święto św. Marii Magdaleny
23 lipca – piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
24 lipca – sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

3. „Nie będziesz egoistą na drodze” – tak brzmi pierwsze przykazanie “Dekalogu Kierowców” opracowane przez ich duszpasterzy. Dzisiaj rozpoczyna się XXII Tydzień św. Krzysztofa, który potrwa do 25 lipca. Celem inicjatywy związanej z Patronem kierowców jest propagowanie bezpieczeństwa na drodze, a także zgromadzenie funduszy na środki transportu dla misjonarzy. Po każdej Mszy św. w niedzielę będziemy błogosławić pojazdy oraz modlić się za kierowców.

4. Kilka miesięcy temu Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa. „To ważne, aby dziadkowie spotykali wnuków, a wnuki spotykały się z dziadkami”. W tym roku wypada to w najbliższą niedzielę 25 lipca.

5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Jadwiga Strzałek, lat 89, ul. Kamienna
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi