1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
12 lipca – poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp., męczennika
13 lipca – wtorek – wspomnienie św. Pustelnika Andrzeja Świerada i Benedykta
15 lipca – czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa, doktora Kościoła
16 lipca – piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

2. Od 14 czerwca rozpoczęły się zapisy na Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą z Suwałk do Wilna. Od 31 lat trwa tradycja takiego pielgrzymowania do Ostrej Bramy, do Pani Miłosierdzia. Pielgrzymowanie trwa od 15 do 26 lipca. Kierownikiem Pielgrzymki jest nasz parafianin ks. Michał Słojewski SDB. Zapraszamy do  uczestnictwa. Szczegóły na tablicach informacyjnych.

3. Natomiast 6 sierpnia wyruszy z Łowicza 26 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, aby przez 9 dni wędrówki do tronu Pani Jasnogórskiej modlić się, radować swoją obecnością i wypraszać potrzebne łaski. W tym roku będziemy pielgrzymować rozważając hasło “Sęk w tym, jak zostać świętym? Św. Józefie – módl się za nami!”. Więcej informacji na tablicach parafialnych.

4. Na przełomie lipca i sierpnia organizowana jest Charyzmatyczna Pielgrzymka do Włoch. W programie zwiedzanie Bari, Półwyspu Gargano, San Giovanni Rotondo i innych świętych miejsc. Szczegóły na folderach rozłożonych pod chórem i przy kancelarii.

5. W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii bliskich Angeliki Kocik z Białej Rawskiej, 9 letniej dziewczynki, która zmaga się z nowotworem. Rodzina Andzi przybliżyła nam sytuacje dziewczynki. Po każdej Mszy św. zbierano ofiary. Ogółem zebrano 5 571 zł. Rodzice Andzi i cała Rodzina bardzo serdecznie dziękują za pomoc, życzliwość i wsparcie.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Alina Górska, lat 86, ul. Parkingowa
Krzysztof Jakubowski, lat 33, z ul. Gdańskiej
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi