1. XIV niedziela zwykła. W dzisiejszej Ewangelii św. Łukasz mówi, że Jezus nie mógł zdziałać w Nazarecie żadnego cudu, tylko na kilku chorych położył ręce i ich uzdrowił.
Cuda są możliwe dla tego, kto wierzy. Chrystus pragnie, aby powierzyć siebie Bogu takim, jakim się jest. Ze swoimi zaletami i wadami, z dobrą i zła wolą, z tym wszystkim, co nas stanowi. W taki sposób otwieramy się na Chrystusa i przyjmujemy Boża łaskę do naszych konkretnych spraw.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
6 lipca – wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
8 lipca – czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

3. Od 14 czerwca rozpoczęły się zapisy na Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą z Suwałk do Wilna. Od 31 lat trwa tradycja takiego pielgrzymowania do Ostrej Bramy, do Pani Miłosierdzia. Pielgrzymowanie trwa od 15 do 26 lipca. Kierownikiem Pielgrzymki jest nasz parafianin ks. Michał Słojewski SDB. Zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły odnośnie Pielgrzymki na naszych tablicach informacyjnych.

4. Natomiast 6 sierpnia wyruszy z Łowicza 26 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, aby przez 9 dni wędrówki do tronu Pani Jasnogórskiej modlić się, radować swoją obecnością i wypraszać potrzebne łaski. W tym roku będziemy pielgrzymować rozważając hasło “Sęk w tym, jak zostać świętym? Św. Józefie – módl się za nami!” Obierając na Patrona św. Józefa, w roku mu poświęconym, chcemy uczyć się od niego miłości, pokory,
pracowitości, uczciwości i wielu innych cech, które przekazał nam swoją postawą. Zapisy na pielgrzymkę są możliwe do 5 sierpnia za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej pielgrzymki i w profilach społecznościowych pielgrzymki: www.lppm.pl.

5. Na przełomie lipca i sierpnia organizowana jest Charyzmatyczna Pielgrzymka do Włoch. W programie zwiedzanie Bari, Półwyspu Gargano, San Giovanni Rotondo i innych świętych miejsc. Szczegóły na folderach rozłożonych pod chórem i przy kancelarii. Opiekunem pielgrzymów będzie o. Ignacy Kosmana OFMConv.

6. W czasie wakacyjnym nastąpią zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii.
Kancelaria parafialna w tygodniu czynna będzie we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30,
w niedzielę po Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.
Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00.
Kiosk parafialny czynny będzie tylko w sobotę i w niedzielę, zapraszamy.

7. Dzisiaj gościmy w naszej parafii bliskich Angeliki Kocik z Białej Rawskiej, 9 letniej dziewczynki, która po raz kolejny zmaga się z nowotworem. Rodzina Andzi przybliży nam sytuacje dziewczynki. Po każdej Mszy św. będzie przeprowadzona zbiórka środków na leczenie małej Angeliki. Z góry dziękujemy za pomoc i wsparcie.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Ludmiła Pawłowska, lat 84, Kozanki Wielkie
Jadwiga Szczepanik, lat 90, z ul. Gen. F. Nila
Andrzej Biegański, lat 79, z ul. 1 Maja
Stanisław Kacpura, lat 74, z ul. Gen. F. Nila
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi