1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – jedno z najważniejszych liturgicznych uroczystości obchodzonych ku czci Trójcy Świętej: Boga Ojca, Syna – Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. Przypada na niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
31 maja – poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP
1 czerwca – wtorek – wspomnienie św. Justyna oraz Dzień Dziecka
3 czerwca – czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszej parafii. Procesja przejdzie po terenie przykościelnym.
Zapraszamy orszak procesyjny, ministrantów, bielanki do sypania kwiatków, dzieci rocznicowe, grupy i wspólnoty parafialne oraz strażaków z OSP Nowe Kozłowice.

3. We wtorek, 1 czerwca o godz. 16.00 Nabożeństwo i spowiedź dzieci przed rocznicową I Komunią świętą. Pragniemy przygotować dzieci do tego odnowionego Spotkania z Jezusem Chrystusem.

4. W środę 2 czerwca zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek na Mszy św. będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź o godz. 16.30., Msza święta godz. 17.00 z udziałem dzieci. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.

6. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, i od wtorku na czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 będziemy oddawać hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

7. W dzisiejszą niedzielę 30.05.2021 o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8. Na naszych oratoryjnych boiskach i placu zabaw znów jest dużo dzieci i młodzieży.
Kierujemy prośbę do wszystkich osób dorosłych, aby  wsparły nas i animatorów Oratorium swoją czuwającą obecnością na placu Oratorium. Chodzi o godzinny dyżur w ciągu tygodnia. Zapraszamy osoby z różnych zawodów,  studentów, rodziców, dziadków, ogólnie mówiąc każdego, kto przez 1 godzinę tygodniowo mógłby wesprzeć nas w czuwaniu nad dziećmi i młodzieżą. Nie chodzi o organizowanie zabaw i zajęć ale o czuwającą obecność. Na dogodną dla siebie popołudniową lub wieczorną godzinę można się zapisywać przez cały czerwiec w zakrystii, kancelarii, w Oratorium oraz przez telefon oratoryjny 532-089-306.

9. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10. Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana przez Facebooka na stronie parafialnej.

11. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Zaproszenia na I komunię św., bierzmowanie, ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

Podziel się z innymi