1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pańskie jest z jednej strony ukoronowaniem i zakończeniem ziemskiego życia Chrystusa, z drugiej zaś zapowiedzią powtórnego przyjścia Zbawiciela. Chrystus powierzył uczniom misję: „Idźcie, więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem”. To odejście jest równocześnie warunkiem nowej obecności Chrystusa, która trwać będzie do
skończenia świata, zgodnie z Jego słowami: „oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

2. Dni następujące po Wniebowstąpieniu Pańskim przygotowują nas na przyjęcie Ducha Świętego. Czytania liturgiczne w tym tygodniu zawierają opis obietnicy zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele odprawiana jest Nowenna do uroczystości Ducha Świętego.

3. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować w sobotę, 22 maja o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wojciecha Kułaka SDB, dyrektora Wydawnictwa Salezjańskiego. Ks. Wojciech głosi Słowo Boże, przedstawia nowe publikacje. Będzie okazja aby nabyć nowe pozycje książkowe.

5. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. oraz na nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

6. Wczoraj, druga grupa naszych dzieci przyjęła uroczyście I komunię świętą. Dzisiaj rozpoczynają Biały Tydzień. Polecajmy ich Bogu, ich rodziców i najbliższych.

7. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana przez Facebooka na stronie parafialnej.

8. W najbliższy czwartek Kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 18.45.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Zaproszenia na I komunię św., bierzmowanie, ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Maria Tęsiorowska, lat 70, ul. I. Zielińskiej
Krzysztof Mińkowski, lat 64, z ul. 1 Maja
Marianna Marczak, lat 82, z ul. 1 Maja
Henryk Stefański, lat 84, z ul. Parkingowa
Zbigniew Stolarski, lat 70
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi