1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. W Ewangelii Chrystus mówi nam o przykazaniu miłości. Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Uczmy się Drodzy oddawać codzienne życie za naszych najbliższych.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będziemy gościć w tym dniu w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wojciecha Kułaka SDB, dyrektora Wydawnictwa Salezjańskiego. Ks. Wojciech wygłosi do nas Słowo Boże, przedstawi nowe publikacje. Będzie okazja aby nabyć nowe pozycje książkowe.

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
13 maja – czwartek – wspomnienie Najświętszej Matki Panny Fatimskiej
14 maja – piątek – święto św. Macieja apostoła
Również w piątek 14 maja rozpoczniemy nowennę do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 15 maja nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30.

4. W środę 12 maja zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina.

5. Wczoraj, 8 maja rozpoczęliśmy uroczystości I komunii świętej. Dzisiaj nasi najmłodsi rozpoczynają Biały Tydzień. Polecajmy ich Bogu, ich rodziców i najbliższych.

6. W związku z powstałymi ograniczeniami, osoby, które nie mogą uczestniczyć w Eucharystii a pragną przyjąć Komunię św. zapraszamy dziś, od godz. 15.00 do 16.00 do kościoła na modlitwę i Komunię świętą poza Mszą św.

7. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 18.00 będzie transmitowana przez Facebooka na stronie parafialnej. Msza św. o godz. 12.00 będzie na zewnątrz, przy wiacie.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Zaproszenia na I komunię św., bierzmowanie, ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Jan Surmacz, lat 93, ze Starych Kozłowic
Genowefa Kwiatkowska, lat 94, z ul. Gen. F. Nila
Janina Kaszuba, lat 66, z ul. 1 Maja
Michał Lech, lat 72, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi