“Ja jestem prawdziwym krzewem winorośli, mój Ojciec zaś jest hodowcą winnej latorośli.
Każdą gałązkę, która nie owocuje we Mnie, odcina.
Tę zaś, która rodzi owoce, oczyszcza, aby dawała ich jeszcze więcej. “

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Chrystus mówi o sobie, że jest prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec jest tym, który uprawia. Zachęca nas abyśmy w Nim trwali, słuchali Jego słowa, miłowali, wtedy i On będzie trwał w nas. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i my, jeżeli będziemy trwać w Nim, będziemy przynosić owoce.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
3 maja – poniedziałek – uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
4 maja – wtorek – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
5 maja – środa – św. Dominika Savio, wychowanka św. Jana Bosko
6 maja – czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
8 maja – sobota – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź o godz. 16.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.

4. W najbliższą sobotę, 8 maja rozpoczniemy I komunie święte dla uczniów klas III.
Polecajmy Bogu naszych najmłodszych przyjmujących po raz pierwszy Chrystusa pod postacią chleba do swojego serca.

5. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30.

6. W sobotę, 8 maja, naszą wspólnotę opuszcza dk. Damian Mackiewicz. Od początku lutego posługiwał w naszej parafii i wspólnocie. Uczył katechezy, głosił kazania, sprawował sakramenty i sakramentalia, włączał się chętnie w życie naszej parafii i dzieła salezjańskiego.

7. W związku z powstałymi ograniczeniami, osoby, które nie mogą uczestniczyć w Eucharystii a pragną przyjąć Komunię św. zapraszamy dziś, od godz. 15.00 do 16.00 do kościoła na modlitwę i Komunię świętą poza Mszą św.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. W naszej ofercie mamy nową książkę dla dzieci – „Przygoda Stefanka”, autorstwa Anny Stryniewskiej. To cykl opowiadań o młodym Stefanie Wyszyńskim.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Tadeusz Spaliński, lat 74, z ul. K. Pałaca
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi