“Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».”

1. Drodzy Parafianie, Sympatycy i Goście!
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia.
Niech ten błogosławiony, choć zewnętrznie trudny czas Wielkiej Nocy owocuje spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałym. Niech Pan umocni wasze serca wiarą, nadzieją i miłością, byście stawali się skutecznymi świadkami paschalnej radości. Życzymy Wam siły, odwagi i pokoju płynącego od Chrystusa Zmartwychwstałego.
Swoje życzenia przesłali do nas bp. Andrzej Dziuba i ks. inspektor Tadeusz Jarecki.
Można się z nimi zapoznać na tablicy ogłoszeń. Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świąt Wielkanocnych: p. Bogumile Turczyniak, za dekorację kwiatową, p. Edwardowi Karwatowi za projekt i wykonanie ołtarza Adoracji i Grobu, ks. Sławomirowi za dbanie o przygotowanie Triduum na zewnątrz kościoła. Panu Norbertowi, organiście, Scholii młodzieżowe, Liturgicznej Służbie, i wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do przeżycia Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać.

3. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 w kościele i przy wiacie oraz 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Msza o godz. 10.30 będzie transmitowana przez Facebooka na stronie parafialnej. Przeżywamy okres Oktawy Wielkanocnej, radości Zmartwychwstania, dlatego w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

4. W związku z powstałymi ograniczeniami, osoby, które nie mogą uczestniczyć w Eucharystii a pragną przyjąć Komunię św. zapraszamy dziś, jak również jutro, w Poniedziałek wielkanocny od godz. 15.00 do 16.00 do kościoła na modlitwę i Komunię świętą poza Mszą św..

5. Przyszła niedziela, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na zewnątrz, przy wiacie. Prośmy Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata pogrążonego w cierpieniu i bólu epidemii. Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiać dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 12.00 i o 15.00. Od wtorku po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W sobotę wieczorem odbędzie się nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Maryi.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Eugeniusz Zalewski, lat 71, z Nowych Kozłowic
Krystyna Maciejewska, lat 72, z ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi