“Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy.
Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc:
«Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.”

1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu. Na znak bliskości Wielkiego Tygodnia zasłaniamy krzyże, które odsłonimy do adoracji podczas wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Głosi je ks. Michał Chorąży SDB z Różanegostoku, pracujący w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym. Msze św. od pn. – śr. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. W środę sakrament namaszczenie chorych na Mszy św. o godz. 9.00. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., różaniec o godz. 17.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 do 19.45.
W środę po Mszy św. o godz. 18.00, Lectio Divina. Program jest rozwieszony w gablotach.

3. Przyszła niedziela, 28 marca, jest Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Dzieci i młodzież z naszego Oratorium będą rozprowadzali przed kościołem palemki własnoręcznie przygotowane. Zapraszamy parafian do wyboru oratoryjnych palemek, które będą już dostępne w tym tygodniu po godz. 17.00 w zakrystii.

4. Zapraszamy w piątek na Drogi Krzyżowe:
godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ; godz. 17.00 z udziałem dzieci, godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży

5. W sobotę rano modlimy się Liturgią Godzin po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań). W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Wieczorem kontynuujemy Przygotowanie do Aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Przez kilka dni zbieraliśmy dary dla Domu Samotnej Matki w Łodzi. W miniony poniedziałek p. Tomasz zawiózł zebrane dary do Sióstr. Za każdą najmniejszą rzecz bardzo dziękujemy.

7. W czwartek 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.
To dzień podejmowania Duchowej Adopcji dziecka poczętego, formularze duchowej adopcji są na stoliku. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Akt zawierzenia życia Jezusowi przez ręce Maryi, osób, które przez ostatnie tygodnie przeżywały okres przygotowania do tego aktu. Również tego dnia Wspólnota Siloe pragnie podjąć modlitwę za małżeństwa oczekujące i pragnące potomstwa. Od 19 marca weszliśmy w Rok
Rodziny, prosząc Boga o wsparcie dla wszystkich Rodzin. Można powierzyć siebie, lub swoich bliskich pozostawiając intencję zapisaną na formularzu, w skrzynce na stoliku.

8. 25 marca mija 29 rocznica powstania naszej diecezji Łowickiej. Ks. bp. Andrzej Dziuba zaprasza nas w swoim Komunikacie do dziękczynienia Bogu za ten czas łaski, lata prowadzenia nas przez Bożą Opatrzność. W czwartek 25 marca w Bazylice katedralnej w Łowiczu zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za ten czas dany nam od Boga. Przewodniczyć jej będzie ks. bp. Andrzej Dziuba, ordynariusz diecezji.
W tym tygodniu zmarł ojciec bp. Wojciecha Osiala, p. Wacław Osial. Msza św.
żałobna odbyła się w katedrze Łowickiej. Polecajmy zmarłego w naszej modlitwie.

9. W najbliższy piątek 26 marca o godz. 19.30 będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

10. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Medugorje w terminie od 26.06. do 02.07. Koszt 1600 zł. Zapisy i informacje w kiosku parafialnym.

11. Przypominamy o przestrzeganiu norm związanych z pandemią. Odstępy, maseczki i dezynfekcja dłoni to skuteczny sposób przed zakażeniem gdziekolwiek jesteśmy.

12. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po świece na stół wielkanocny, srebrne łańcuszki i prasę.

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:
Andrzej Łubnicki, lat 61, z ul. Nietrzebki
Czesława Guzik, lat 73, Nowe Kozłowice
Andrzej Gradzik, lat 64, z ul. Skrowaczewskiego
Zbigniew Rzepecki, lat 71, z ul. Girarda
Bogdan Gruzielewicz, lat 77, z ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi