“Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. “

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu – Laetare, czyli Niedziela Radości. Mija pół okresu liturgicznego Wielkiego Postu. Zamiast fioletowego ornatu ksiądz odprawia Mszę św. w różowym ornacie, w kościele pojawiają się kwiaty, a teksty liturgiczne mówią nam o radości. Już niedługo nadejdzie największa radość Wielkiej Nocy – zmartwychwstanie Pana Jezusa.

2. W dniu dzisiejszym homilie na każdej Mszy św. głosi dk. Damian Mackiewicz SDB z Seminarium z Krakowa w ramach swoich praktyk duszpastersko – katechetycznych.

3. Jutro w poniedziałek, 15 marca rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4. 19 marca, w piątek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Z tej okazji pragniemy zaprosić na Triduum przygotowujące nas do tej uroczystości z racji Roku św. Józefa. Od wtorku do czwartku o godz. 17.45 odmówimy litanię do św. Józefa, modlitwy, prośby, w czasie kazań przybliżymy wypowiedzi papieży nt tego wielkiego Opiekuna Jezusa, Maryi i Kościoła. W tym też dniu, 19 marca nie obowiązuje nas post.

5. Zapraszamy w piątek na Drogi Krzyżowe:
godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ; godz. 17.00 z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży

6. W sobotę rano modlimy się Liturgią Godzin po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań). Wieczorem, w III sobotę miesiąca Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i adoracja. W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.
17.15. Wieczorem kontynuujemy Przygotowanie do Aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedziele, 21 marca rozpoczniemy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Głosić je będzie ks. Michał Chorąży SDB z Różanegostoku, pracujący w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym. Szczegółowy plan przedstawimy w przyszłą niedzielę.

8. Nadal zbieramy dary na Dom Samotnej Matki w Łodzi. Za każdą najmniejszą, pomoc bardzo dziękujemy. Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w gablotach. Zbiórka odbędzie się jutro, w poniedziałek 15 marca w godz. 17 00 – 19 00 na parkingu przy naszej Parafii.

9. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza mieszkańców Żyrardowa do wzięcia udziału w ankiecie i spotkaniach konsultacyjnych związanych z planem utworzenia Centrum Usług Społecznych na terenie Żyrardowa. Będzie to innowacyjna instytucja służąca wszystkim mieszkańcom i mieszkankom Żyrardowa w zakresie wspierania rodziny, promocji zdrowia, pomocy społecznej, aktywności
obywatelskiej, kultury, ekologii oraz przeciwdziałania bezrobociu. Miasto chce współtworzyć to miejsce razem z obywatelami, dlatego prosi wszystkich o wyrażenie opinii i potrzeb właśnie za pomocą ankiety i spotkań konsultacyjnych. Ankieta będzie dostępna do 28 III 2021 r. w Internecie pod adresem www.zyrardow.pl oraz bezpośrednio tinyurl.com/UslugiSpoleczneZyrardow. Można również pobrać ankietę ze stolika znajdującego się z tyłu kościoła. Wypełnione egzemplarze należy dostarczyć do 25 III 2021 r. do Urzędu Miasta Żyrardowa. Więcej informacji o warsztatach dla mieszkańców i spotkaniach konsultacyjnych pojawi się na stronach internetowych Urzędu Miasta. Z góry serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

10. Z okazji roku św. Józefa sprowadziliśmy specjalne wydanie Gościa Niedzielnego z bogatą ofertą artykułów, modlitw do św. Józefa. Zachęcamy do nabycia w naszym sklepiku.

11. Przypominamy o przestrzeganiu norm związanych z pandemią. Odstępy, maseczki i dezynfekcja dłoni to skuteczny sposób przed zakażeniem gdziekolwiek jesteśmy.

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:

Elżbieta Skoczylas, lat 72, z ul. Girarda
Jacek Sankowski, lat 41, z ul. Skrowaczewskiego
Roman Maciejewski, lat 75, z ul. Girarda
Barbara Bonowska, lat 88, z ul. Skrowaczewskiego
Andrzej Lipiński, lat 61, z ul. Nietrzebki

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi