“Z nastaniem wieczora, gdy słońce już zaszło,
przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych.
Całe miasto zgromadziło się u drzwi.” (Mk 1, 32-33)

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
10 lutego – środa – św. Scholastyki, dziewicy
11 lutego – czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego

2. W przyszłą niedzielę 14 lutego będziemy przeżywali Uroczystość odpustową świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i naszej parafii. Kazania okolicznościowe z okazji Odpustu wygłosi ks. dr Piotr Przesmycki z Łodzi, wieloletni wykładowca seminaryjny.

3. W czwartek 11 lutego zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Chorego, którego współorganizatorami jest Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu”. O godz. 17.30 różaniec, możliwość spowiedzi, następnie Eucharystia, adoracja Najświętszego sakramentu i błogosławieństwo Lourdzkie (osobiste). W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Stowarzyszenie dziękuje za ofiary złożone z 1% swojego podatku na rzecz Hospicjum. Zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze, potrzebujące wsparcia duchowego. Prosimy rodziny i sąsiadów o umożliwienie osobom chorym i starszym przybycie na tę Mszę św. Szczegóły na plakatach w naszych gablotach.

4. Dwa tygodnie temu zbieraliśmy ofiary dla poszkodowanych w Chorwacji w wyniku trzęsienia ziemi. Zebraliśmy do puszek 2008 zł. Przekazaliśmy te ofiary na rzecz potrzebujących w Chorwacji. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. We wtorek, w czasie trzech Mszy św. zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz Zakonów klauzurowych, zebrane ofiary to 1004 zł. Przekazaliśmy składkę na rzecz Sióstr. Bóg zapłać.

6. Od wczoraj w naszej wspólnocie rozpoczął swoją praktykę duszpastersko – katechetyczną diakon Damian Mackiewicz z naszego seminarium z Krakowa. Będzie nam pomagał w posłudze. Jako diakon poprowadzi nabożeństwa, wygłosi Słowo Boże, będzie sprawował sakramenty, uczył katechezy i posługiwał chorym. Przyjmijmy go życzliwie na progu jego posługi sakramentalnej.

7. Statystyka roku 2020:
– sakrament Chrztu św. otrzymało 63 osoby;
– do I Komunii Świętej przystąpiło 126 osób;
– do Sakramentu Bierzmowania 53 osoby;
– Sakramentalny związek małżeński zawarło 5 par.
– W naszej świątyni rozdaliśmy 51 tys. Komunii św.
– Odwiedziliśmy jako kapłani w I Piątki miesiąca 37 osób starszych lub chorych w ich domach.
– Na wieczny spoczynek odprowadziliśmy 110 osób.
Na terenie parafii mieszka ok. 4500 rodzin. Według danych meldunkowych liczba mieszkańców/parafian na dzień 31.12.2020 r. wynosiła 11.133 osóby.
Na kolędzie, wizycie duszpasterskiej, przyjęło nas 849 osoby/rodziny. Na modlitwę w kościele przybyli parafianie z wszystkich naszych ulic. Ofiarę kolędową złożyło 964 osób/rodzin. Bardzo dziękujemy za to wsparcie finansowe naszej parafii i wspólnoty zakonnej.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek
Robert Sobuń, lat 40, z ul. I. Zielińskiej
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Podziel się z innymi