1. W naszej parafii przeżywamy dziś Uroczystość św. Jana Bosko. Dla nas Salezjanów wspomnienie św. Jana Bosko, wychowawcy i nauczyciela młodzieży, naszego założyciela jest jednym z ważniejszych dni w roku. Słowo Boże głosi dziś do nas ks. Robert Bednarski, salezjanin z Salezjańskiej Szkoły Rzemiosł w Łodzi. Dziękujemy dziś Bogu za dar ks. Bosko.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
1 lutego – poniedziałek – wspomnienie wszystkich zmarłych Salezjanów ks. Bosko
2 lutego – wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej,
błogosławieństwo świec i Dzień Życia Konsekrowanego (ofiary do puszek na zakony klauzurowe)
5 lutego – piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
6 lutego – sobota – św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

3. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy potrzebują Bożego wsparcia w trudnych dla nich sytuacjach życiowych.

4. W środę, 3 lutego na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.
W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 16.30, Msza dla dzieci o godz. 17.00.
W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Maryi.

6. Wczoraj zakończyliśmy kolędę – wizytę duszpasterską. W przyszłą niedzielę przedstawię statystykę naszych parafialnych posług z minionego roku, jeżeli chodzi o sakramenty i odbytą wizytę duszpasterską. Jeżeli ktoś był nieobecny podczas kolędy, albo w jakiś sposób pominęliśmy mieszkanie, a chciałby przyjąć kapłana z wizytą, prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej. Pod chórem położyliśmy obrazki kolędowe z
modlitwą oraz foldery parafialne. Zachęcamy do wzięcia.

7. W dzisiejszą uroczystość św. Jana Bosko, chcemy dać znać o kilku radościach z naszego Oratorium i Salosu.
– Klaudia Flis – Animatorka naszego Oratorium – zdobyła tytuł Wolontariusza Roku 2020 w województwie mazowieckim. Tym samym Klaudia dostała się do finału ogólnopolskiego i oczekujemy teraz na jego wyniki. Tytuł ten został nadany przez tzw.
Korpus Solidarność, czyli instytucję odpowiedzialną za promocję wolontariatu w Polsce.
– Program stypendialny naszego Oratorium. Dotychczas zostało nim objętym czworo młodych osób i są kolejni kandydaci. Zapraszamy nadal do składania wniosków jak również do wspierania Funduszu Stypendialnego. Można to uczynić przez złożenie ofiary do skarbony mieszczącej się po lewej stronie, gdy wychodzimy z kościoła lub osobiście w Oratorium i kancelarii oraz przez konto bankowe Oratorium zamieszczając dopisek„Fundusz stypendialny”. Już dziękujemy za każdy dar serca na ten szczytny cel!
 – SALOS – Salezjańska Organizacja Sportowa – cały czas się rozwija. Obecnie są trzy stałe sekcje piłki nożnej oraz jedna tenisa stołowego. Są prowadzone również zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Nasi piłkarze i piłkarki jadą pod koniec lutego do Krakowa na Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Życzymy im dobrych wyników.
– Dziś nasza nowo powstała schola młodzieżowa po raz pierwszy weźmie udział w muzycznej animacji Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież aby dołączała do scholii i śpiewania na chwałę Pana Boga.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, gromnice oraz kalendarze.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Grażyna Zielińska, lat 56, z ul. 1 Maja
Zbigniew Betlejewski, lat 66, z ul. I. Zielińskiej
Hanna Matysiak, lat 80, z ul. Gen. F. Nila
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi