„Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli?”
I powiedziałem do niego: „Panie, ty wiesz”. I rzekł do mnie:
„To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku, i opłukali swe szaty, i wybielili je we krwi Baranka”.

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
2 listopada – poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
4 listopada – środa – św. Karola Boromeusza, biskupa

2. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych oraz przez cały miesiąc listopad, według rozporządzenia papieża Franciszka, możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji.

3. W poniedziałek, 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi, rodzinnymi czy duchowymi.

4. Od jutra rozpoczniemy modlitwę za naszych zmarłych – Wypominki. Przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 w modlitwie Różańcowej będziemy prosić Bogu o radość wieczną dla naszych bliskich zmarłych.

5. W środę, 4 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie LECTIO DIVINA. A w nim czytanie i rozważanie Słowa Bożego oraz adoracja najświętszego sakramentu.

6. W czwartek, 5 listopada swoje imieniny obchodzi ks. Sławomir Piotrowski – kierownik katechizacji, katecheta w Liceum, opiekun Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Siloe i Kręgu Domowego Kościoła. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 16.30, Msza dla dzieci o godz. 17.00. W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00
nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

8. W przyszłą niedzielę 8 listopada, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Spotkanie Rodziców dzieci, którzy przystąpią do I komunii św. w przyszłym roku. Zapraszamy na to Spotkanie jednego z rodziców, ze względu na ograniczoną liczbę osób i zapraszamy tego rodzica, których dzieci będą miały I komunię św. w pierwszym terminie – 8 maja 2021 roku. W następne niedzielę 15 i 22 listopada zapraszamy tych, których dzieci będą miały komunię w terminie 15 i 22 maja.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Możemy zaopatrzyć się w katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki, kalendarze oraz Ewangelia na każdy dzień z Edycji św. Pawła.

10. W ostatnim tygodniu w naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Zofia Pietrzak, lat 69, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi