1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
28 października – środa – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
31 października – w sobotę wspomnienie św. Jana Bosko
1 listopada – niedziela – uroczystość Wszystkich Świętych
W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (przez osiem pierwszych dni listopada) naszym zmarłym możemy codziennie ofiarować wielki dar – odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

2. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie Różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca. Modlitwę z wypominkami za zmarłych rozpoczynamy od poniedziałku, 2 listopada o godz. 17.30.

3. 16 października br. Kuria Diecezjalna Łowicka poinformowała, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym parafii Diecezji Łowickiej znajdujących się w strefie czerwonej oraz innym wiernym przebywającym na terenie tych parafii.

4. Jeszcze dzisiaj o godzinie 16.45 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. dla wiernych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjść do kościoła. Pragniemy umożliwić skorzystanie z tego sakramentu gdy miejsc w kościele jest ograniczona ilość.

5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Możemy zaopatrzyć się w katolicką prasę, różańce, kalendarze, Ewangelia na co dzień, świece wigilijne oraz znicze „Caritas”.
Każdy z nas zapala znicze na grobach swoich bliskich, a kupując znicze Caritas, dodatkowo wspieramy działalność charytatywną Kościoła.

6. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Danuta Darska, lat 66, z ul. Kapitana Pałaca
Marian Krasuski, lat 71, z ul. Girarda
Mieczysława Poskrop, lat 73, z ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi