On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis? ». Odpowiedzieli: «Cezara».
Wówczas rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
19 października – poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika
20 października – wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
22 października – czwartek – św. Jana Pawła II, papieża

2. W sobotę, 24 października po Mszy św. o godz. 18.00 na zakończenie nowenny oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych.

3. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina. Kontynuujemy cykl poświęcony Mojżeszowi. Najbliższe spotkanie w środę, 21 października o godz. 19.00.

4. W ostatnią niedzielę obchodziliśmy w Polsce Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosły w naszej parafii 2150 zł.

5. Przeżywamy niedziele Misyjną, pamiętajmy o misjonarzach głoszących Słowo Boże na całym świecie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misyjne.

6. Towarzystwo Śpiewacze Lira istniejące od 125 lat ogłasza nabór wszystkich chętnych, obdarzonych talentem muzycznym do wstąpienia w jego szeregi. Próby odbywają się w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00 w Żyrardowskim Centrum Kultury.

7. W najbliższy piątek – 23 października – zapraszamy na Spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz ze swymi rodzicami.
Spotkanie będzie o godz. 19.45 i jest ono dla tych kandydatów do bierzmowania, którzy aktualnie uczą się w pierwszych klasach szkół średnich, i którzy już w styczniu uczestniczyli w swym pierwszym spotkaniu. Tych zaś, którzy są w 8 klasie szkoły podstawowej zapraszamy do kancelarii parafialnej, aby się zapisywali na nowy cykl
przygotowań.

8. Już kilka tygodni trwają próby scholii młodzieżowej. Jeszcze jej nie słychać podczas Mszy świętych, ponieważ zaplanowane jest, by swą muzyczną animacje liturgii rozpoczęła w okresie świątecznym. Jest jednak wciąż za mało w niej osób, by mogła się mocniej rozwijać. Stąd nasz apel do rodziców i dorosłych, aby zachęcali młodych, by śpiewali na chwałę Pana Boga. Próby scholii są w każdą sobotę o godz. 14.00 na plebanii. Do scholi zapraszamy młodzież szkolną w wieku od 14 lat oraz studentów i młodzież pracującą, aż do 30 roku życia.

9. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na nowy rok oraz wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Możemy zaopatrzyć się w znicze „Caritas”, świece Wigilijne, świece woskowe, kalendarze i Ewangelie na co dzień. Każdy z nas zapala znicze na grobach swoich bliskich, a kupując znicze Caritas, wspieramy działalność charytatywną Kościoła.

Podziel się z innymi