“Zapewniam was jeszcze: Jeżeli dwaj spośród was zgodnie o coś poproszą,
otrzymają wszystko od mojego Ojca, który jest w niebie.
Gdyż tam, gdzie dwaj lub trzej zbierają się w moje imię, jestem pośród nich”.
(Mt 18, 19-20)

1.Wspomnienia liturgiczne w tygodniu:
8 września – wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
12 września – sobota – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

2. W przyszłą niedzielę 13 września zapraszamy dzieci z klas 1 szkoły podstawowej. Na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo z racji rozpoczęcia nauki w szkole.

3. Również niedzielę 13 września po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią do I komunii świętej w miesiącu październiku (3,10,17.10).

4. Dziękujemy za pomoc w znalezieniu opiekuna scholi. Teraz zapraszamy do udziału w niej młodzież od 14 roku życia, również studentów i młodzież pracującą. Pierwsza próba w piątek 11 września o godz. 20.00 w bibliotece parafialnej. Więcej informacji w ciągu tygodnia można uzyskać u ks. Łukasza.

5. 12 września, w sobotę, jest organizowany Diecezjalny Dzień Młodzieży. Młodych, zachęcamy, byście swój wolny czas poświęcali na udział w takich wydarzeniach. Szczegółowe informacje w gablotach i u ks. Łukasza.

6. Przypominamy też, że nasze Oratorium oraz SALOS wznowiły działalność.
Zapraszamy do korzystania z zaproponowanych zajęć i śledzenia na Facebooku kolejnych ogłoszeń.

7. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek dla poszkodowanych w wybuchu w Bejrucie.
Zebraliśmy 1945 zł, serdecznie dziękujemy, przekażemy fundusze na potrzeby poszkodowanych.

8. Od najbliższego piątku wracają spotkania Oazy Młodzieżowej, na którą serdecznie zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej. Cotygodniowe spotkania dają szansę pogłębienia formacji duchowej i ludzkiej przez Słowo Boże, wspólne rozmowy i zabawę.
Spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie, zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Żyrardowa na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej do Lichenia. Wyjazd 19 września o godz. 6.00 rano. Zapisy i bliższe informacje w środę, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00 do 18.00.

10. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godziny od 16.00 do 17.30. oraz w każdą niedzielę po Mszy św. W poniedziałki będzie nieczynna, z wyjątkiem bardzo pilnych spraw.

11. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo
Święte oraz pamiątki na różne okazje.

Podziel się z innymi