Piotr wziął Go na bok i stanowczo Go upominał:
„Niech Cię Bóg broni! Panie, na pewno się to Tobie nie przydarzy!”.
On zaś odwrócił się i rzekł do Piotra: „Idź za Mną, szatanie!.
Przeszkadzasz Mi, bo nie myślisz po Bożemu, ale po ludzku”.
(Mt 16, 22-23)

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
3 września – czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. We wtorek, 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów i nauczycieli na godz. 8.00, na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok nauki.
W tym też dniu wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej, będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny i w latach wojny.

3. Również we wtorek, 1 września po Mszy św. o godz. 18.00 – Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, różaniec i modlitwy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców, będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.
W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.
W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

5. W środę, 2 września o godzinie 19:00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie LECTIO DIVINA. A w nim czytanie i rozważanie Słowa Bożego oraz adoracja Najświętszego sakramentu. Zapraszamy w 1 i 3 środę miesiąca osoby pragnące pogłębić lub rozpocząć modlitwę Słowem Bożym.

6. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie, zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Żyrardowa na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej do Lichenia. Wyjazd 19 września o godz. 6.00 rano. Zapisy i bliższe informacje w środę, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00 do 18.00.

7. Nasze Oratorium oraz SALOS od nowego roku szkolnego stopniowo wznawiają swoją działalność. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do korzystania z naszego terenu rekreacyjno-sportowego oraz do udziału w zorganizowanych zajęciach, również religijno-formacyjnych.

8. Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS ogłasza nabór do drużyn piłki nożnej i ręcznej oraz na zajęcia z tenisa stołowego i gimnastyki, a Oratorium na zajęcia plastyczne, taneczne, dla kandydatów na Animatorów oraz do Dziecięcej Grupy Biblijnej. Pierwsze szczegółowe informacje nt. tych zajęć są wywieszone na naszych tablicach informacyjnych, a kolejne będą podane wkrótce.

9. Poszukujemy również dorosłej osoby, która poprowadziłaby młodzieżową schole w naszej parafii. Chętnych z odpowiednimi zdolnościami i mocnym zapałem zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem lub ks. Łukaszem.

10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek dla wszystkich poszkodowanych w Bejrucie w wyniku wybuchu składowanych środków chemicznych. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku Mszy świętych sprzed wakacji. Mszy św. o godz. 20 już nie będzie, natomiast przywracamy Mszę św. o godz. 12.00.

12. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po katolicką prasę. Jest nowy numer Różańca oraz Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz pamiątkowy album z wizyty św. Jana Pawła II w Łowiczu.

Podziel się z innymi