1. Dziś już Piata Niedziela Wielkiego Postu. Na znak bliskości Wielkiego Tygodnia zasłaniamy krzyże, które odsłonimy do adoracji podczas wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej.

2. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Nie mogąc uczestniczyć w liturgii sparowanej w kościele, zachęcamy aby łączyć się duchowo oraz korzystać z przekazów i transmisji w mediach.

3. Codziennie, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu – okazja do osobistej adoracji i modlitwy o ustanie epidemii koronawirusa; w trakcie służymy Sakramentem Spowiedzi.

4. Jak słyszeliśmy w mediach zostały w tym tygodniu wprowadzone nowe wytyczne odnośnie do zgromadzeń publicznych, które mają obowiązywać do dnia 11 kwietnia. Na zgromadzeniach religijnych (msza św., nabożeństwo, pogrzeb) oprócz celebransa i obsługi ołtarza może uczestniczyć tylko 5 osób. Ks. Biskup Andrzej Dziuba przedłużył aż do odwołania Dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednocześnie zachęca, aby osoby, które korzystają z dyspensy, podtrzymywały duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętej w środkach społecznego przekazu.

5. W związku z powstałymi ograniczeniami, osobom, które nie będą mogły uczestniczyć w Eucharystii a bardzo pragną przyjąć Komunię św. stwarzamy taką możliwość w dniu dzisiejszym od godz. 15.00 do 17.00. Postarajmy się uniknąć niepotrzebnych kontaktów i zachowajmy bezpieczną odległość.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest i Komunię oraz karty świąteczne i ozdoby wielkanocne.

7. W ostatnim tygodniu w naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Dariusz Owczarek, lat 51, z ul. Girarda
Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi