1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
28 stycznia – wtorek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
30 stycznia – czwartek – bł. Bronisława Markiewicza, kapłana
31 stycznia – piątek – św. Jana Bosko, kapłana

2. W naszej parafii przeżywamy dziś Uroczystość odpustową ku czci św. Jana Bosko. Dla nas Salezjanów wspomnienie św. Jana Bosko, wychowawcy i nauczyciela młodzieży, naszego założyciela jest jednym z ważniejszych dni w roku. Słowo Boże głosi dziś do nas ks. Tomasz Łukaszuk, salezjanin z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Dziękujemy dziś Bogu za dar ks. Bosko. Po każdej Mszy św. odbędzie się ucałowanie jego relikwii.

3. Nasze Oratorium św. Jana Bosko prowadzi Program stypendialny. W 2019 roku pierwsze młode osoby skorzystały z niego. W dzisiejszą uroczystość odpustową, ogłaszamy nabór wniosków na tegoroczną edycję i zapraszamy do ich składania. Szczegółowych informacji na ten temat udziela ks. Łukasz.

Każdy z nas może też mieć swój wkład w to dobre dzieło. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbony, którą znajdziemy po lewej stronie szklanych drzwi wejściowych, lub osobiście w Oratorium i Kancelarii parafialnej, jak również przez konto bankowe Oratorium z dopiskiem „Fundusz stypendialny”. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę, 29 stycznia na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
W sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

6. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Na liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który oświeca drogi naszego życia. Gromnice można nabyć w naszym kiosku parafialnym. Drugi lutego obchodzony jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego.

7. Kolejna już grupa osób z naszej parafii będzie przygotowywać się do Osobistego aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Ta idea inspirowała wielu świętych i przyjaciół Boga, m.in. św. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego czy św. Maksymiliana Kolbe. To zawierzenie pozwala doświadczyć niezwykłej opieki Matki Najświętszej. Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać się do końca stycznia do kiosku parafialnego.

8. Od wielu lat Stowarzyszenia Nieść Ulgę w Cierpieniu im. Ojca Pio i Matki Teresy przez Hospicjum domowe i Poradnię Medycyny Paliatywnej niesie pomoc osobom chorym onkologicznie. W ciągu ostatnich 8 lat opieką Hospicjum zostało objętych 646 osób z Żyrardowa i okolicznych gmin.

Każdy z nas może wspomóc to piękne dzieło przez przekazanie 1% swojego podatku za rok 2019 na działalność Stowarzyszenia. Od 2019 roku prace Stowarzyszenia ukierunkowane są głównie na budowę Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej. W tym roku zakończony zostanie etap projektowania i rozpoczną się już widoczne prace na działce.

Dokładne informacje znajdziemy na ulotkach rozdawanych po Mszach św. przed kościołem.

9. Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:
27 stycznia, poniedziałek: Fieldorfa-Nila 20, 22, 24, 26 i 28, Girarda 8
28 stycznia, wtorek: Girarda 1, 2 i 4
29 stycznia, środa: Girarda 6, 7 i 9
30 stycznia, czwartek: Girarda 3, 11 i 14, Piękna 27
1 lutego, sobota: domki jednorodzinne: ul. Glebowa, Żytnia, Pszeniczna, Pileckiego, Kilińskiego, Dziekańska i Salezjańska.
Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00.

Jeżeli ktoś był nieobecny podczas kolędy, a chciałby przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, gromnice oraz kalendarze Diecezji Łowickiej.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Małgorzata Wieprzkowicz, lat 65, z ul. Pałaca
Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi