1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
18 listopada – poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
20 listopada – środa – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
21 listopada – czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP
22 listopada – piątek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

2. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina. Kontynuujemy cykl poświęcony Abrahamowi. Najbliższe spotkanie w środę, 20 listopada o godz. 19.00.

3. W najbliższą niedzielę, 24 listopada Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy Rok Liturgiczny. Tego dnia będziemy gościli Ks. Bpa Wojciecha Osiala, który przeprowadza wizytację kanoniczną naszej parafii. Taka wizytacja odbywa się raz na 5 lat. Ks. Biskup chce spotkać się z nami na Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00, wysłuchać sprawozdania z działalności poszczególnych grup parafialnych oraz sprawozdania z życia naszej parafialnej wspólnoty. Na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

4. Zapewne wiele osób zauważyło brak krzyża przy naszym kościele. Ten krzyż towarzyszył naszej parafialnej wspólnocie od 1987 roku, kiedy to w uroczystej procesji został przeniesiony z Parafii Matki Bożej Pocieszenia na plac budowy naszego kościoła. Tak jak wspominałem na początku września drewno z którego był wykonany przez te lata w wielu miejscach spróchniało i przegniło. Został wykonany nowy dębowy, masywny krzyż z dużą figurą Pana Jezusa. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowy krzyż zostanie ustawiony we wtorek w godzinach przedpołudniowych. Poświęcenia krzyża dokona Ks. Biskup Wojciech Osial podczas wizytacji, po Mszy św. o godz. 12.00.  Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na sfinansowanie tej inwestycji.

5. Od 1 listopada w polskich kinach możemy oglądać bardzo głośny film „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło na zawsze jej życie…

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz «Nieplanowane»…” – tak o tym dziele napisał jeden z amerykańskich biskupów. Taką możliwość będziemy mieli w przyszłą niedzielę, 24 listopada w Żyrardowskim Centrum Kultury. Projekcja filmu odbędzie się o godz. 16.00.

6. Dziś po Mszach św. możemy wesprzeć swoją ofiarą leczenie małego Mateusza Balcerowiaka.  Jest on chory na artrogrypozę i oczekuje na 5 operację przeszczepu mięśni.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, kalendarze Diecezji Łowickiej oraz „Ewangelia na każdy dzień” z Edycji św. Pawła.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Grzegorz Górecki, lat 65, z ul. Spółdzielczej
Maria Konieczna, lat 64, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi