1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

7 października – poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy, październik. Nabożeństwa różańcowe
– dla dorosłych – codziennie o godz. 17.30
– dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00

4. Za tydzień, w niedzielę, 13 października, po raz 19. w Polsce będziemy obchodzili Dzień Papieski. Już tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach odbywają się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

5. Od przyszłej niedzieli, 13 października w kancelarii parafialnej przyjmowane będą wypominki za zmarłych. Formularze na wypominki wyłożone są na stoliku przy bocznym ołtarzu oraz w holu przy kancelarii.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, na sobotę 19 października. Zapisy w środy od godz. 16.00 do 18.00 w bibliotece parafialnej.

7. W sobotę, 19 października w Parafii Matki Bożej Pocieszenia odbędą się warsztaty dla rodziców pod nazwą „Bunt na pokładzie”. Poprowadzi je wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi. Celem tych warsztatów jest poprawienie relacji w rodzinie i relacji rodziców z dziećmi. Dokładne informacje znajdziemy na ulotkach. Zapisy do 13 października.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. W tym tygodniu była nowa dostawa. Możemy zaopatrzyć się w katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest, ślub i bierzmowanie, różańce, książeczki komunijne, kalendarze oraz Ewangelia na każdy dzień z Edycji św. Pawła.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Arkadiusz Sobieski, lat 79, z ul. Nietrzebki
Justyna Osówniak, lat 93, z ul Parkingowej
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi