1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
16 września – poniedziałek – św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
18 września – środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
20 września – piątek – świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy
21 września – sobota – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

2. Dziś po Mszy wieczornej rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

3. Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęliśmy przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. W tym tygodniu odbyły się zapisy dzieci, a dziś o godz. 16.00 pierwsza wspólna Msza św.

4. Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie Julii Bodych, 18 letniej mieszkanki Żyrardowa. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze z Fundacji „Z miłości do dziecka”.

5. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, w sobotę 19 października. Zapisy w środy od godz. 16.00 do 18.00 w bibliotece parafialnej.

6. Ukończyliśmy już w całości renowację posadzki w naszym kościele. Prace te polegały na zeszlifowaniu i wyrównaniu płyt marmurowych, następnie były one polerowane. Kolejnym krokiem była krystalizacja marmuru (efekt „mokrej podłogi”), a na koniec impregnacja – czyli zabezpieczenie zewnętrzne kamienia. Na razie wszystkie ławki są jeszcze ruchome, ale w najbliższym czasie zostaną ponownie zamocowane do podłogi. Nasz kościół ma powierzchnię prawie 440 m2. Całość kosztów wyniosła 39.710 zł. Po zapłaceniu wykonawcy w kasie parafialnej nie zostało nam prawie nic, ale za to nie mamy żadnych długów. Bóg zapłać za ofiary, które składacie: na tacę w kościele, indywidualnie w kancelarii czy te przesyłane na konto. Prawda to stara jak świat, że kto jest hojny w sprawach Bożych, temu Pan Bóg też hojnie wynagrodzi.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Jan Kokosza, lat 87, z ul. Girarda
Anna Pieszczyk, lat 81, z ul Girarda
Lech Swędrowski, lat 72, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi