1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
26 sierpnia – poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
27 sierpnia – wtorek – św. Moniki
28 sierpnia – środa – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
29 sierpnia – czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

2. Trwa renowacja posadzki w naszym kościele. Msze św. w tym tygodniu do czwartku rano będą odbywały się jeszcze w Sali multimedialnej w Oratorium. Od Mszy wieczornej w czwartek wracamy już do kościoła.

3. W sobotę, 31 sierpnia, w ostatni dzień miesiąca tradycyjnie oddamy hołd św. Janowi Bosko. Po każdej mszy św. będzie ucałowanie relikwii świętego.

4. Kończą się wakacje. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego rozkładu nabożeństw niedzielnych, godzin otwarcia Kancelarii parafialnej i Sklepiku parafialnego.

5. Również w przyszłą niedzielę 1 września będzie miał miejsce festyn dla dzieci „Święto radości”. Rodziny z dziećmi zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.30 i bezpośrednio po Mszy rozpocznie się radosne świętowanie – i to z podwójną radością: bo pożegnanie wakacji i powitanie szkoły. Dla dzieci przygotowano wiele gier, zabaw i innych atrakcji. A dla rodziców jest to okazja do wytchnienia i odpoczynku.

Chciałbym jeszcze zwrócić się z prośbą do wszystkich pań, gospodyń domowych o upieczenie ciasta dla dzieci. W miarę możliwości ciasto można dostarczyć do Oratorium już w sobotę w godzinach popołudniowych.

6. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Torunia na spotkanie z Rodziną Radia Maryja sobotę 7 września. Zapisy i bliższe informacje w środy, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Zdzisława Kalinowska, lat 83, z ul. Pałaca
Jacek Górski, lat 53, z ul. Girarda
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi