1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
20 sierpnia – wtorek – św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła
21 sierpnia – środa – św. Piusa X, papieża
22 sierpnia – czwartek – wspomnienie NMP Królowej
24 sierpnia – sobota – święto św. Bartłomieja, apostoła

2. Trwa renowacja posadzki w naszym kościele. Na czas tych prac Msze św. w tygodniu – od poniedziałku rano do soboty rano odbywają się w Sali multimedialnej w Oratorium.

3. Zakończyliśmy już przebudowę kotłowni. Zostały zainstalowane dwa kondensacyjne piece gazowe centralnego ogrzewania. Jeden piec będzie ogrzewał kościół, a drugi dom parafialny. Są one tak połączone ze sobą, że w razie awarii jednego pieca, drugi będzie mógł ogrzewać cały obiekt. Oprócz przebudowy całej armatury w kotłowni i instalacji nowych pomp zostały również przebudowane przewody kominowe i wentylacyjne. Całość kosztów zamknęła się w sumie 43.130,00 zł.

Przed nami dokończenie renowacji posadzki. Już widzimy duże zmiany. I na tę inwestycję będziemy potrzebowali prawie 50 tys. zł. Jak na razie dużo nam jeszcze brakuje do tej sumy, ale ufam, że dzięki Waszej ofiarności, też sobie z tym jakoś poradzimy.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 7 września na autokarową pielgrzymkę do Torunia na spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Zapisy i bliższe informacje w środy, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00.

5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Stanisław Wilkowski, lat 79,
Elżbieta Komorowska, lat 76, z ul. Girarda
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi